Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Patkány és az egér káros...

Patkány és az egér káros lehet ? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van nekem egy autógarázsom ami régen épült, fából, alja beton, kb 1-2 hónapja észrevettem hogy beköltöztek egerek és patkányok (soha nem voltak még) amint észrevettem őket kihoztam az autómat és azóta sem jártam még vissza... kérdésem az lenne hogy az autóra károsak lehetnek az egerek és a patkányok? Mármint hogy a motortérbe kábeleket szétrágnák vagy a karosszériát vagy bármilyét a kocsiba ? Esetleg ha bejárok érzik a meleg motort és mennének melegedni vagy épp utatrágnának maguknak az utastérbe is talán? Vagy túl gondolom és túlságosan féltem az autóm ?

Válaszaitokat tapasztalaitokat előre is köszönöm



2022. dec. 8. 15:50
1 2
 11/17 veterán vas ***** válasza:
100%

Sajnos ez egy nagyon is létező probléma.

Több mint 20 éven keresztül dolgoztam mint autóvillamossági szerelő és nagyon sok kábelrágásból eredő hibával találkoztunk.

A rend kedvéért meg kell említeni, hogy a kérdező patkányról és egérről írt. Igaz, hogy azok is szeretnek mindent megkóstolni, de az autókábelek rágása leginkább a nyestek számlájára írható.

2022. dec. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
#11 Köszi az extra infót. :) Tudom én, hogy fifikás dögök, nálunk a raktárhelyiségbe befúrták magukat a kutyatáp miatt, de nem hittem volna, hogy az autó aljáról felkapaszkodnak a motortérig. Nyestet meg még nem is láttam állatkerten kívül. Köszi!
2022. dec. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A sima falon is felmásznak gond nélkül. A búvóhelyeiket kell megszüntetni. Az egér a lomok közé szeret fészkelni- és fial is, a patkány inkább a földbe fúr lyukat. Nézd meg, nincs-e a betonalap alá fúrt üreg a garázs körül.
2022. dec. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Garázsomban rend van teljesen, nincsenek kacatok se semmi, táp meg semmi féle kaja nincs nekik, nem hogy a garázsba de még a egész udvarba sem, nincs semmilyen állatom aminek a kajájára jönnének. 2 oldalsó szomszédjaimnak is csak 1-1 kutyájuk van.

Garázsom alja ugye beton és a többi része oldala és teteje fa, tetején hullámpala, akárhányszor eddig futni láttam patkányt bent mindig csak fent a gerendákon vagy a falon, földön még nem, azt hogy a garázsba hol jutottak be nem tudom de biztos nem az ajtóknál, jelenleg több fajta csapdával harcolok ellenük több kisebb sikerekkel... vannak kartonon ragasztók azokba eddig csak egerek voltak, van lapítós csapda na abba pár volt pár db patkány is.

Elképzelésem sincs mire jöhettek be ezek a garázsomba miért hozzám költöztek be, nem fűtött a garázs és semmi kaja nincs nekik ott a mérgeken kívűl :D

2022. dec. 12. 09:51
 15/17 NTBS ***** válasza:
Igen, képes elrágni a vezetékeket. Próbáld meg levadászni őket.
2022. dec. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a patkányok hogy reagálnak rá, de az egerek nem szeretik az ultrahangos riasztót, nekünk legalábbis több helyen is bevált (pl. falusi házban, hegyi menedékházban), sztem hosszútávon érdemesebb egy ilyennel "védekezni" ellenük, mint egyenként kifogni őket...
2022. dec. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van... nálunk 1szer volt egér rögtön agyérgörcsöt kaptam és rohantam venni valamit ami használ.

Azóta van ez az ultrahangos riasztónk és azóta nem láttam egeret se semmi más hasonló rémet.

2022. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!