Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lilakáposzta : régen hallottam...

Lilakáposzta : régen hallottam hogy a lilakáposzta túl nagy mennyiségben nem egészséges, pontosabban káros egy a lila színével összefüggő vegyi anyag tartalma miatt. Ez egy elavult infó vagy igaz? Ha igaz, akkor kifejtené bővebben valaki?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 12. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Kapaszkodj: túl nagy mennyiségben semmi nem egészséges.
2021. ápr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok ilyenről. Különböző gyomorpanaszok esetén érdemes kerülni, mert nehezen emészthető.
2021. ápr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs, pontosabban amit "nagy mennyiégként" határoznak meg, az napi 2-5 kiló lenne, azaz értelmetlen az egész kijelentés
2021. ápr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Az antocián erős antioxidáns és egy halom jótékony hatása van. Szerintem egészséges ember még nem evett annyi mennyiségű lilakáposztát, hogy komoly baja legyen, bár vannak olyan esetek, amikor mondjuk a gyomor vagy az epe nem bír el vele. Ez meg egyéni kitapasztalás kérdése, illetve hát ha valakinek emésztési gondjai vannak, akkor orvosi véleményt kérjen ki azzal kapcsolatban, mit ehet és mit nem.
2021. ápr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk csak a beltartalmi értékeit ismerem:


"Beltartalmi értékei:

MINDEN káposztafajtában, így a vörös, vagy lila káposztában is - megtalálható az A-, a C-, a K-vitamin, B-vitamin komplex, továbbá káliumot, ként, jódot, kalciumot, foszfort és vasat egyaránt tartalmaz. A benne található kén, klór és jód olyan mennyiségben, illetve kombinációban található meg a káposztában, hogy a gyomor és belek nyálkahártyájára kifejezetten jó hatást gyakorol. Hatására a bélben található emésztést segítő baktériumok száma emelkedik, míg glutamin és aminosav tartalma májbetegségek esetén is jótékony hatást fejtenek ki. Lassítja a rákkeltő anyagok felszívódását a szervezetben, gátolja a sejtmutációt, illetve azok növekedését, így rákellenes tulajdonságokat is magáénak tudhat. A káposztában található C-vitamin a fogínygyulladást csillapítja, káliumtartalma a szívnek, a benne lévő kalcium pedig a fogaknak jó. A bőrkiütések ellen is véd a káposzta, illetve a koleszterinszint csökkentő hatása mellett a májunk működését is támogathatjuk fogyasztásával, hiszen a kobalt, a nikkel és a réz semlegesítésére is kiváló. A káposzta ezeken felül a stresszes élethelyzetek, depresszió oldásában is kiváló, alvási zavarokat is kezelhetünk vele, továbbá a hajhullás mértékét is csökkentheti fogyasztása. Intő jel szervezetünktől, ha káposztalé fogyasztása után nagy mennyiségben képződnek gázok, ez ugyanis arra utal, hogy idegen baktériumok vannak a bélrendszerben, vagy éppen a vastagbél nem ürül megfelelően."

2021. ápr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy vagon lilakáposztát rád borítanak, nagy eséllyel belehalsz.
2021. ápr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, konkrétan hol olvastál ilyesmiről????


valami antalvali-féle huhogó áltudományos weboldalon?

2021. ápr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

10,33-as: dehogyis!


Még kamasz korom - gyerek korom táján, kb. a 80-as években.


De egyébként biztos vagyok benne hogy itt fog még jelentkezni valaki, aki megerősíti, hogy ez anno téma volt.


Kizárt hogy álmodtam!

2021. ápr. 12. 16:29
 9/10 A kérdező kommentje:
Még azt is hangsúlyozták, hogy babák egyáltalán nem kaphatják. Gyerekeknek is kerülendő.
2021. ápr. 12. 16:31
 10/10 A kérdező kommentje:
Gyanítom hogy anno az antociánt még nem ismerték rendesen és arról volt szó
2021. ápr. 12. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!