Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az emberszabású nőstény...

Az emberszabású nőstény majmok menstruálnak?

Figyelt kérdés

2022. dec. 18. 18:36
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
igen
2022. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Szia, igen. Sok állatfaj nőstény egyedeinél jelentkezik menstruációhoz hasonló vérzés, csak általában ritkábban, mint a nőknél, a nőstény kutyáknál pl évente 1 vagy 2 alkalommal és akár 2 hétig is tarthat.
2022. dec. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

2-es miééért kell még mindig a kutyák ivarzását az emberek menstruációjához példaként felhozni? Nem lett már elég helyen kifejtve? Köze nincs a kettőnek egymáshoz.


A szuka akkor vérzik, amikor tüzel, ergó amikor termékenyíthető (de nem a vérzéskor fedezik, hanem az azt követő 13-15. napon)


A nő meg akkor vérzik, amikor NEM temrékenyült meg, ezért az embrió fogadására felkészült megvastagodott méhnyálkahártyaréteg leválik és ez jár vérzéssel (és ürül vérrel együtt a hüvelyen keresztül.)

2022. dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem ertem miert pontoztatok fel a kettest, amikor hulyeseget mondott. Annyira szomoru, hogy ezt ennyien nem tudjatok!

Harmasnak van abszolut igaza :)

2022. dec. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%

3 egy szóval sem írtam, hogy ugyanaz lenne. Azt írtam, hogy menstruációhoz HASONLÓ vérzés, nem pedig azt, hogy menstruáció. Legalább értelmezd a szöveget, mielőtt reagálsz rá. Sem a tüzelés sem a menstruáció okait, hátterét, folyamatát nem kell leírni, úgy gondolom, hogy mivel biosz érettségim, nőstény kutyám és méhem is van, azért legalább egy kicsit vágom a dolgot...

4 azért lett felpontozva, mert reális dolgok lettek oda írva. Amit 3-as írt, az első, válaszomra érkezett kommentje egyáltalán nem "abszolút igaz" tekintettel arra, hogy megpróbálta kiforgatni a szavaimat, én ugyanis egyetlen szóval sem említettem, hogy a menstruáció és a tüzelés ugyanaz lenne, viszont a kutyás része igenis teljes mértékben a kérdés alá tartozik, ugyanis rengeteg állat, amikor ily módon vérzik, akkor képes arra, hogy megtermékenyítsék.

Mindkettőtöknek ajánlom, hogy olvassatok el jópár könyvet a "hogyan ne forgassuk ki direkt a másik ember szavait és reagáljunk bunkó, okoskodó módon úgy, hogy közben semmit nem tudunk mondani, amit ne tudna a másik fél" témakörben, nagyon hasznos lenne.

2022. dec. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Semmilyen formaban nem hasonlo a menstruaciohoz az a verzes.

Akkor sem, ha bele akarod magyarazni.

2022. dec. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

5 ezen az alapon, minden hüvelyi úton ürülő vérzést hasonlíthatnál a menstruációhoz, márpedig egy vetélést elég kellemetlen egy lapon említeni vele.


Függetlenül a biosz érettségidtől, a méhedtől és a kutyádtól, teljesen másként értelmezhető a kommented a laikusok számára, mint tervezted (vagy ahogy védeni próbálod magad). szvsz ezek meglétének egyike sem garantálja, hogy tisztában vagy az ember, vagy más állatfajok ivari ciklusának működésével).


Attól, hogy reagáltam a válaszodra, még az általam megfogalmazott gondolatok igazak - márpedig szükségesnek tartottalak kijavítani, mert eddig havonta, mostmár szerencsére csak negyedévente jön erre egy kérdező, aki menstruációnak hívja a kutyája tüzelését. Ez egy nagyon elterjedt tévhit, de még mindig meglep, amikor valaki ezzel hozakodik elő.


Egyébként kíváncsivá tettél a "ugyanis rengeteg állat, amikor ily módon vérzik, akkor képes arra, hogy megtermékenyítsék" állításoddal, háziállatok körében nem ismerek a kutyán kívül másik állatfajt amelyre ez igaz. Ez persze nem zárja ki az ellenkezőjét, ezért kíváncsian várom válaszod.

2022. dec. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
#5 És akkor mi van, ha méhed van? Ha tudnád, hány barátnőmnek magyaráztam én el férfiként, hogy mi az a follikuláris meg luteális szakasz.
2022. dec. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Minden emlős állatnak van ciklusa, de nem feltétlenül nevezném menstruációnak ahogy nem is az. Teljesen más lefolyású az egyes fajoknál.
2022. dec. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%
még a majomszabású emberek is! igaz,niki?
2022. dec. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!