Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Magyarországon lehet rókát...

Magyarországon lehet rókát tartani háziállatnak??

Figyelt kérdés

Nem terveztem ilyet és valószínűleg ha lehetne se tartanék. Csak felmerült bennem egy kérdés, mivel aranyosak szerintem. Azt tudom, hogy veszetséget terjesztenek/terjeszthetnek, de megfelelő oltások, előírások révén nem tudom, hogy tartható-e.

Én valószínűleg amiatt nem tartanék, mert ha pl 2 házzal arrébb eltünne egy tyúk, akkor biztos az lenne, hogy az én rókám volt. Meg míg egy videót megnézve aranyosak akkor nem 2 percig lenne ott, hanem évekig.

Szóval tényleg csak ismeretszerzési céllal kérdezem.


2022. dec. 27. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A vadállatok nem valóak házikedvencnek
2022. dec. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2022. dec. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Hát ha ki tudna teleportálni a házadból a róka, hogy megfogja a szomszéd tyúkot, az igen nagy tehetség volna. Mert gondolom nem csapnád ki, hiszen akkor minek tartani, ha az udvart ékesíti?

Egyébként engedélyhez kötött, és nem ideális háziállat. Nem lesz sosem szobatiszta, irtó büdös a rókavizelet, szétbarmolják a lakást mókából, és iszonyú hangon óbégatnak akkor is, ha ijedtek, akkor is, ha vidámak.

2022. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3

Igen házba tartanám, bár mondtam, hogy nem tartanék.

Viszont ráfogni rá lehetne, vagy nem?? Falun nem tudom jártál-e már. Itt aztán megy a pletyka meg a feltételezések sora. Ha tudnák, hogy van egy róka a faluban arra fognának mindent. Hiába mondanám, hogy nem tud kimenni, meg kap enni, minek menne el... Akkor is lenne olyan aki állítaná, hogy látta, hogy az enyém volt.

De ugye ez csak egy elméleti kérdés. Utána se néztem, hogy mivel lehetne etetni meg hasonlók, mert nem fogok tartani, ha lehetne se. Erre ne térjünk már ki.

2022. dec. 27. 11:24
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Házban rókát? Jó hogy már nem medvét akartok házban tartani!
2022. dec. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet lakásban, meg van szabva mekkora kifutóval kell rendelkezz, milyen felszereltséggel. Tetszik vagy sem, törvény van rá. Ha ezt betartod, megszerzed a szükséges engedélyeket, tarthatsz rókát.


Meg amúgy is. Ők nem igazán olyanok mint a kutyák, macskák, hogy értik az emberi közeget,seperc alatt szétkapja a kanapét, és neki lesz egy kényelmes vacka, neked meg nem. És akkor még csak a kanapét

2022. dec. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen lehet. De nagy tortúra bejárni.
2022. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

Nem alkalmas háziállatnak.

Teljesen vad, nagyon elönytelen

2022. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van csomó magyar videó és a hírekben is volt, hogy lehet házi állat és kezelhető, de alig lehet hozzájutni
2022. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!