Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Magyarországon lehet tartani...

Magyarországon lehet tartani sivatagi rókát, mint háziállat?

Figyelt kérdés
Legális egyáltalán? Ha igen hol lehet ilyen állatokat találni?

2013. aug. 11. 18:59
 1/2 007337 ***** válasza:
79%

Hát potom 2000 fontért van egy Angliai tenyésztő akitől beszerezhető.

Remélem van egy feláldozható szobád is hozza amit felszórsz homokkal és az számára előnyösen kialakítható környezettel felruházható, illetve van elérhető közelségben számodra egy hely ahonnan veszel neki kukacot és egyéb számára fontos vitaminokkal rendelkező élelmet. Akkor már az egzotikus állatorvos eltelhetősége sem utolsó, mert nem mindenki fogja lekezelni és a szükséges oltásokat megadni.



Egyébként nem értem ezt a sivatagi róka mániát. Aki valóban szeretne egyet az van annyira felkészült, hogy utána néz a tartási körülményeknek, azzal is tisztában van, hogy okkal az nem ajánlott mert vadállat (más háziállathoz előbb fog ragaszkodni, mint emberi "gazdájához") és a mi időjárási övezetünk nem az állat életmódjának megfelelő, így ahhoz külön kell lépést tenni, hogy privát okból tartható lehessen. Illetve aki tényleg komolyan gondolja és van benne kellő dedikáció és elszántság, az nagy eséllyel nem itt fogja ezt megkérdezni, hanem kinyitja guglit és arra megfelelő helyeket néz meg esetleg tenyésztői oldalakat, ahol információt is adnak az állatról.


Egy dolog, hogy nem olcsó, másik dolog, hogy borzasztóan nem ajánlott de szerintem az aki ezen az oldalon óhajt mindenre ezt illetve választ találni annak én mar eleve nem ajánlanám és inkább lebeszélném róla.



Azért senki ne szerezzen be egy állatot - főleg egzotikus; nem háziasított állatot - mert cuki és aranyos, vagyis személyes célból és okokból, mert az elhivatottság az állat teljes élettartamára, lévén a már emberhez szokott vadállat nem fog más embert elfogadni ha a gazdája beleun vagy rajon túl nagy fejszébe vágta a fejszéjét és mégsem megy. Az állat szamara kritikus, felelőtlen és felér egy állatkínzással is.


A youtubos édes aranyos videók az állat öröm pillanatait szokta megmutatni, a negatív oldalról ritkán készül videó. Arra én nem alapoznék.

2013. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nem.
2014. jan. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!