Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatoknál végleges elaltatásn...

Állatoknál végleges elaltatásnál mit használnak? Szegénykék sokáig szenvednek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém először egy altatóinjekciót kapott, utána egy szívizombénítót. Semmit se szenvedett, elaludt szépen.
2010. okt. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

mondjuk ezt soha nem fogjuk megtudni, hogy éreznek e valamit, amíg ki nem próbáljuk..akkor meg már elmondani nem tudnánk senkinek, hogy fájt e.

ez olyan, mint amikor egy emberre azt mondják, hogy álmában aludt el, nem érzett semmit. ki tudja? lehet hogy az utolsó pillanatban észnél van olyankor, és szenved.

az ilyesmit soha nem tudhatjuk meg BIZTOSAN. csak elképzeléseink, és reményeink lehetnek ezzel kapcsolatban.

de ha ESETLEG éreznek is valamit az elaltatott állatkák, akkor sem sokáig. hamar túlvannak rajta.

2010. okt. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ez az "álmában aludt el" nagyon értelmesre sikeredett...

mindegy, értitek. azt akartam írni, hogy álmában halt meg.

2010. okt. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az olcsóbb fajtánál szenvednek hosszú percekig, amikor egyből a tüdőbe kapnak bénítót, lassan fullad meg az állat, rángatózik, hörög borzalmas látvány. a humánusabb megoldás és egyben drágább amikor először egy sima altatót kap és mikor már alszik egy szívbénítót.
2010. okt. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
könnyes szemmel olvasom mindezeket :(
2010. okt. 5. 21:23
 6/9 anonim válasza:
27%
Ez van. Azt nem könnyezed meg amikor az asztalra kerül a sülthús? Azokat meg árammal ütik agyon tömegszámra, nem kell ez a műhiszti. Persze az embernek nagyon fáj amikor el kell altatni a kis cimboráját aki sok évig mellette volt minden nap, dehát ha egyszer minden egyéb lehetőség csak rosszabb?
2010. okt. 8. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az megint csak más mert az haszonállat. és ezt a műhisztizést meg kikérem magamnak. -.-
2010. okt. 9. 15:32
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én éppen ma (illetve mostmár tegnap) este altattam el a cicámat..:'( Szegénynek utolsó stádiumos FIP-je volt, lassú fuldoklás és halál várt volna rá az éjjel. Kapott egy altató injekciót, amivel mélyaltatásba került - ebben az állapotban végzik a műtéteket is. Sajnos az én cicámnak ez picit fájt, nagyon le volt soványodva és feszítette a nyakát. Pár pillanat múlva azonban álomba szenderült a karomban. Mikor már biztos volt, hogy nem érez semmit, megkapta a másik injekciót a szívébe. Pár pillanat volt az egész.. Nagyon szomorú dolog, nem kívánom, hogy te is megtapasztald! Hiába tudom, hogy jót tettem a kis drágámmal, ez mégsem vígasztal. Én összesen 3e forintot fizettem az injekciókért.

Amit mindenképp javasolok, kérdezd meg az orvost, hogyan folyik náluk az altatás. Régebben - és bizonyos helyeken szerintem még most is - egyszerűen csak mérget vagy légzésbénítót adtak nekik, és az állat teljesen öntudatánál fulladt meg. Ezt mindenképpen tisztázd előtte!

2010. nov. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kitartas a kerdezonek!


par napja estem tul ezen, nehez dontes volt,meg sok idobe telik,amig tul leszek rajta.

Altatoinjekciot kapott eloszor, majd utana a tudobe egy masikat,amitol kb. 2 perc alatt megallt a kicsi szive.Nem rangatozott a fajdalomtol,nem adott ki egy hangot se,szep csendben aludt el orokre.

Ami miatt utolag a kicsi feje es labacskai randultak,az az volt,mikor az izmok kezdtek ellazulni,de akkor mar termeszetesen nem elt:(

KItartast kivanok!Es reszvetem!

2011. nov. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!