Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen hüllőt vagy rovart...

Milyen hüllőt vagy rovart tudok tartani egy 10x10x20 cm-es terráriumban?

Figyelt kérdés

Pókot nem szeretnék,de bármi botsáska vagy hüllő jöhet:)

Tudom elég kicsike terrárium...😅



2023. febr. 21. 17:38
1 2
 11/17 October15 ***** válasza:
10.: Nézzen rá egy Tailless whip scorpionra és utána megbeszélhetjük vele, hogy akar-e inkább egy jumping spidert. :D [Amúgy egy kisebb tailless whip scorpionnak is jó lehetne, szigorúan egy kisebbnek, egy nagyobb szélességre 1,5x akkora mint a terkó. :D]
2023. febr. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 October15 ***** válasza:

Kérdező: Amúgy inkább válassz először állatot és utána ahhoz mérten vegyél terkót. Nem vészesen drágák. Rovarok terén a legfancy-bb brand-elt cuccok is 40 alatt megállnak. Feléért / harmadáért kapsz nem brand-elt, kevésbé puccos darabokat. Hüllők esetén mondjuk egy egyedi készítésű 120x40x40-es terkó ami egy átlagos siklónak simán elég megvan 40-50k-ból.


Fölösleges úgy állatot venni, hogy nem érdekel különösebben az adott faj.

2023. febr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#11 October15


“Nézzen rá egy Tailless whip scorpionra és utána megbeszélhetjük vele, hogy akar-e inkább egy jumping spidert. :D”


Igen, az ugrópókok szerintem is cukik :3 Pedig engem is kiver a víz ha pókot látok, de tőlük annyira nem. Amúgy az ostorlábúak nagyon menők. Hátborzongatóak, nem biztos ,hogy merném tartani, de jól néznek ki.

(Amúgy why beszélsz half angolul?)


“[Amúgy egy kisebb tailless whip scorpionnak is jó lehetne, szigorúan egy kisebbnek, egy nagyobb szélességre 1,5x akkora mint a terkó. :D]”


Igen, erről beszéltem :)) Elvégre a “belefér” és “elfér” ilyen kontextusban nem ugyan az. Belefér egy kisebb gyík, teknős stb is, csak épp elférni nem fog. Pláne ha megnő.


Egyébként kicsit off topic de te mit tartanál egy 80x40x50 cm terráriumban? (50 cm magas)

2023. febr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, amúgy ez az ugrópók esküszöm aranyos, lehet hogy megpróbálkozok vele:)

Kínozni viszont nem szeretnék állatokat szóval a gerinceseket szerintem hagynám, de szerintetek ilyen békának is pici lenne:Ranitomeya variabilis “Southern”, kifejlett mérete: 1,6-1,9 cm ?

2023. febr. 22. 11:10
 15/17 A kérdező kommentje:
A skorpió egy kicsit bizarr...
2023. febr. 22. 11:10
 16/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#Kérdező


“de szerintetek ilyen békának is pici lenne:Ranitomeya variabilis “Southern”, kifejlett mérete: 1,6-1,9 cm ?”


Aki tapasztalt ebben az majd kijavít. Minden esetre én gyorsan rákerestem és:

1. találat: “10 gallon” ami durván 37 liternek felel meg (a tiéd kb 2 literes)

[link]


2. találat: 30x30x45 cm ami ~40 liternyi hely.

[link]

2023. febr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Itt említeném meg, hogy semmilyen gerincest 30 L-nél kisebb helyen nem lehet tartani az állatvédelmi törvény szerint.
2023. febr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!