Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mekkora helyre van szükség...

Mekkora helyre van szükség ahhoz, hogy 2 pár díszrécét tudjak tartani?

Figyelt kérdés

Van egy pár mandarin récém. De nagyon nehezen döntöttem el, hogy milyet vegyek. Gondoltam, hogy vennék még, de nem tudom mekkora helyet kell nekik kialakítanom.

Mindegyik fajtát tarthatom együtt? (csak a karolint és a mandarint "ismerem", de láttam képeken, hogy sok egyéb féle is van)

Előre is köszönöm annak aki segít



2023. márc. 4. 20:02
 1/2 A kérdező kommentje:

[link]


itt láttam elég sok félét. de a nevükkel is kicsit hadilábon állok, így nem tudok pontosan utánuk olvasni :)

2023. márc. 4. 20:03
 2/2 anonim ***** válasza:

A helyigény nagyban függ attól, hogy milyen típusú és méretű díszről van szó. Általánosságban elmondható, hogy az egzotikus madaraknak jóval nagyobb területre van szükségük, mint a hagyományos háziállatoknak. A mandarinok egész napot a fákon töltik, ezért számukra fontos, hogy a ketrecben legyenek faágak és különböző játékok, hogy elfoglalhassák magukat. Legalább egy 60x40x60 cm-es ketrecre van szükségük.


Ami a másik fajtákat illeti, ajánlott külön tartani őket, mivel minden fajta különböző igényeket támaszt a tartásukkal kapcsolatban. A karolinok például nagyobb teret igényelnek, mivel azonos nemű madarak esetében gyakran előfordul a harc. Ha több fajta madarat szeretnél, érdemes először kutatni róluk, és megnézni, milyen igényekkel járnak a tartásuk.

2023. márc. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!