Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatorvosok! Ha egy állatot...

Állatorvosok! Ha egy állatot műtenek, hasonlóan szükség van steril környezetre, mintha embert műtenének?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdem, mert tanúja voltam minap egy műtétnek, közben jöttek-mentek, az orvos maszk nélkül köhögött, nem volt leterítve a vágás körül, szóval majdnem semmilyen kondíció nem volt meg. Ráadásul előtte szteroidot is kapott.

Most lehet, hogy én vagyok hülye, és az állatoknak megtámadhatatlan immunrendszerük van. Vagy itt az történt, hogy "az csak egy állat, oszt legfeljebb megdöglik"?



#állatorvos #műtét #steril környezet
2015. nov. 6. 23:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem attol marad steril hogy korbeteritik de megis milyen szitu volt ez?
2015. nov. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerencsére valóban erősebb az immunrendszerük, nincsenek olyan műtők az orvosi rendelőkben, mint egy kórházban.

Kutyusom ivartalanításánál végig bent voltam, sebet alaposan fertőtlenítette, elég volt. Gondolom az eszközök sterilek voltak.

2015. nov. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora műtètről van szó. Pl egy csàszàrnàl amikor dlő kell emelni a méhet akkor a leterìtett részre emeli ki ami steril. De pl egy köldök sérvnél nem kell semmit kiemelni, csak a hasfalat összezàrni. Ebben az esetben nem szüséges leteríteni a seb körül.

És igen az eszközök hőkezelve vannak , a műtő orvos pedig bemosakszik.

2015. nov. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindent meg kell tenni a tiszta környezet fenntartása érdekében, de van egy ésszerű határ. A "mintha embert műtenének" kifejezés nem helytálló, mert egy embert sem sterilizálnak csíramentesre operációkor, egy szőrös állatnál meg teljességgel kivitelezhetetlen a dolog. Az ember biológiailag is egy más állatfaj és a fajoknak megvan a saját érzékenysége, az embert megbetegítő mikroorganizmusok jelentős része nem hat a kutyákra és fordítva.
2015. nov. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

,,az csak egy állat, oszt legfeljebb megdöglik"?


Kérdező. Minden kutya eszmei értéke nagy, legyen az egy utcai keverék vagy milliòs értékű tenyész vagy munkakutya. Sokszor több szàz ezer forint fekszik asztalon plusz az àllatorvos hìrneve vagy a praxisa. Az én tapasztalatom az, hogy az àllatok sokkal jobb orvosi ellàtàsban részesülnek mint mi emberek.

2015. nov. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. amputációról van szó. normális, hogy nem kellenek olyan körülmények, mint egy embernél, de mégis, mi az alsó határ?

miután hozzáérnek az állathoz(a műtéti helyen kívül), nem kell pl.kesztyűcsere?

Egyszerű dolgokra gondolok, amik nem kerülnek százezrekbe. mint egy kesztyű, maszk használat, csukott ajtó, más állatok kizárva a műtőből.

2015. nov. 7. 11:48
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyszerű a dolog. Aki steril az nem nyúl az àllat màs részéhez. Aki meg tartja esetleg a làbàt annak be se kell mosakodnia. Nem kell maszk meg kesztyű egy làb tartàsàhoz.
2015. nov. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én több műtétnél is jelen voltam. Császár,kipakolás,verekedésből adódó sérülések,stb. három orvosnál működtem közre a műtéteknél. Maszkot egyiken se láttam.Az asszisztens mint nálad is jött ment ki be. Hasonlót óvintézkedéseket se tapasztaltam mint az embereknél. De az biztos hogy soha semmilyen műtétből adódó komplikáció nem történt. Lehet hogy az embereket is lehetne így operálni csak az elég hülyén festene. De az biztos hogy a mi immunrendszerünk sehol sincs a kutyáékhoz képest. Kutyánál influenza,nátha,mumsz,rózsahimlő,bárányhimlő, stb.stb hol van mint az embereknél? Ennyit az immunrendszerükről. Egy megfelelő prémium minőségű táppal etetett és rendszeresen mozgatott nem beltenyésztett kutyát kinyírni sem lehet.
2015. nov. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem azért nincsen maszk az àllatorvoson mert erősebb a kutya immunrendszere......

Nàthàt influenzàt a kutya nem kapja el. Mint hogy az ember se kapja el a parvo vírust a kutyàtól.

2015. nov. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8/9 es vagyok. Az utolsónak: Imádom az ilyen szőrszálhasogató embereket. Beleköt a betegséggel kapcsolatos hasonlatomba amivel azt érzékeltetem hogy sokkal kevesebb gondja van egy kutyának mint az embernek, kiokít abból ami nyilvánvaló szerintem mindenki számára hogy a parvovírus nem ártalmas az emberre,okos mert tudja hogy nem használnak az állatorvosok maszkot,de azt nem írja le hogy miért.
2015. nov. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!