Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy patkány hogyan tud ekkorár...

Egy patkány hogyan tud ekkorára megnőni és hogyan lehet ellenük védekezni?

Figyelt kérdés

A házunk közelében van egy vízelvezető csatorna, tegnap láttam hogy egy akkora patkány szaladt be mint egy macska. És biztos hogy patkány volt.

Egy patkány hogy tud ekkorára megnőni? És mit lehet ellenük tenni?



2023. márc. 8. 10:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

Önkormányzatnak jelenteném.

[link]


Egyébként 9-es: [link]

2023. márc. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Úgy, hogy sokat alszik, és megeszi azt, amit az anyukája főz neki.
2023. márc. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%

A Ferenc-tápcsatorna mellett volt a házunk, ott láttam akkora patkányt mint a macskánk volt. Volt olyan, hogy a melléképületben kirágták a fenyőfa ajtót, gondolom a macskatáp szagára indultak be. Egyébként egy macskának nincs esélye ellenük.

Mi használtunk ellene rendszeresen mérget és csapdát is. Ha a mérget már nem vitték el másik fajtát tettünk ki más helyekre és az utána újból fogyott. Nem vagyok szakértő de azt olvastam, hogy figyelik azokat az egyedeket akik ott ettek és ha az elpusztul akkor a többi már nem fog abból enni.

Egyébként ahogy majdnem mindenki helyezett ki mérget elég jól sikerült vissza szorítani este csak elvétve láttunk egy-egy darabot. A mi macskánknak sose volt baja a méregtől és a környéken élőktől se hallottam soha hogy bármelyik állatjuk elpusztult volna.

2023. márc. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
96%
Zselés mérget nálunk mindig megeszik ma is vettem 2 dobozzal. Ezt a kis szemcséset viszont nem nagyon.
2023. márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
4es én még 4 éve jófogásról 5 ezerért vettem egy jagd terriert azóta nincs egy sem. Volt hogy 11 darabot számoltam a kertbe elpusztulva. Azóta 0. Jobb mint a menyét.
2023. márc. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
30%
Ezek a macska meg kutyaméretű ,,patkányok" leginkább nutriák(hódpatkányok) szoktak lenni. A farkuk pl. feltűnően hasonlít és sötétben, messziről könnyen benézhető egy túlméretezett patkánynak. Invanzív faj révén elég sokfelé elterjedt és nem csak vízparton látni.
2023. márc. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
94%
Patkányméreg DOBOZBAN (ahol más háziállat nem fér hozzá), avagy felhívod a jegyzőt és jelzed a problémát.
2023. márc. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!