Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » SOS! Melyik állat hagyja...

SOS! Melyik állat hagyja magára kölykét rögtön születés után?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 19:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Kifejtenéd kicsit konkrétabban? Így nehéz segíteni. Egyébként bármelyik állat magára hagyhatja a kölykét születés után, ha úgymond "nem indul be nála" az anyai ösztön.
2010. okt. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Hát ez így elég tág. A legtöbb gerinctelenre szerintem ez elmondható. Gerincesek közül a halaknál úgy tudom, nincs ivadékgondozás, hüllőknél se nagyon. Kétéltűeknél sem szerintem. Madaraknál szerintem nincs ilyen, hiszen még a fészekhagyók is a szüleikkel maradnak. Az emlősöknél pedig nem is lehetne életképes egyedül az állat, mivel tejjel táplálkozik eleinte.
2010. okt. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Emlős állat kell?Mert ha azt vesszük,a kakukk már a tojásait is magára hagyja egy idegen fészekben.
2010. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

a teknősök csak ők kitojják a tolást és a kistekik a kikelés után utánuk úsznak.. mit jelent ez a " hagyja mára " ?

hagyja magára? :)

2010. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Azokra az állatokra, amelyek születésük után magukra maradnak, mert az anyjuk egy rövid idő után nem foglalkozik velük
2010. okt. 6. 20:01
 6/17 A kérdező kommentje:
igen, hagyja magára, elnézést :)
2010. okt. 6. 20:01
 7/17 A kérdező kommentje:
olyanokra gondolok, mint például az oroszlán. az anyjuk 8 hét után nem foglalkozik velük és a kicsik magukra maradnak
2010. okt. 6. 20:08
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Ezt az oroszlánost honnan szedted? :D
2010. okt. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az újszülött vagy fiatal oroszlánokat kölyköknek hívják. A nőstények egyszerre 1-5 kölyöknek adnak életet a három hónapig tartó vemhességet követően. A kölykök 18 hónapon keresztül is szophatnak, de normális esetben 8 hét után leválasztja őket az anyjuk. Sok kölyök éhen hal, másokat más nagyragadozók támadnak meg, és a falkát átvevő hímek is sok kölyköt megölnek.


Wikipédia

2010. okt. 6. 20:15
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

az egyik hörcsögünk ezt csinálta a kölykeivel

Vakarék Viktória volt.

Az anyukája, Citrom Cicergona Cecília meg pont az ellenkezője volt, mintaanya.

2010. okt. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!