Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Zsákmányállatokat tenyésztenek...

Zsákmányállatokat tenyésztenek a hazai állatkertek vagy külsős cégektől vásárolják őket?

Figyelt kérdés
Például a kígyók vagy a ragadozó madarak részére tenyészthetnek egeret vagy patkányt, esetleg nyulat?

#állatkert #eleség #zsákmányállat
2023. márc. 17. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Volt a budapesti állatkertben húsvéti nyúl befogadó akció egy időben.

A farkasok nagyon örültek neki.

2023. márc. 18. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
#1 Ezt én is hallottam
2023. márc. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van, ahol az egeret/patkányt tenyésztik saját célra, más állatkertek veszik. Ez a feladat teljes munkaidős, így sokszor jobban megéri venni, mint erre külön helyet és embert tartani.

Naposcsibét pl venni szoktak, a csirkenevelő üzemek a kakasokat ilyen célra adják el.

Valamint valóban úgy van, ahogy az egyes írta. A megunt húsvéti nyulak is eledelként végzik. Amennyi állatot ilyenkor bevisznek…el szokták mondani egyébként, hogy a leadott nyuszinak mi lesz a sorsa. Egy-két kivétellel így is leadják.


Van állatkerti gondozó családtagom.

2023. márc. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mantis religiosa ***** válasza:
Rokontól hallottam, hogy a debreceni állatkertben a nyulakat tenyésztették a kígyóknak, ragadozóknak.
2023. márc. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Undorító
2023. máj. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!