Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya, vagy macska a jobb...

Kutya, vagy macska a jobb háziállat?

Figyelt kérdés
Ti melyiket kedvelitek?

2023. ápr. 22. 22:45
A kérdező szavazást indított:
Macska
Kutya
40 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Hülye kérdés. Kinek mi. A jobb relatív
2023. ápr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Mindkettő volt. Először macska volt, kilenc évig, benti, most pedig kutya (kettő is), szintén benti (lakás).


A mi macskánk nagyon szeretetéhes teremtés volt, miután megszeretett minket. Nem mindig a finom falatok vezérelték, igényelte a simit, cirógatást, és hogy csak feküdjön valahol a közelben, vagy ölben (vagy asztalomon a jegyzeteimen összegömbölyödve találtam, mire visszajöttem, részletkérdés).


Mindig is kutyára vágytam, egészen kicsi koromtól fogva. Nos, bár imádom mindkettőt, és hozzátenném, hogy nem tervezett a második, így alakult, egy kutyával is rohadt nehéz. Nem vagyok domináns típus, nekem semmi nem működik, sikertelenség évek óta dominancia terén, pedig én foglalkozok velük zömében, apám 1-2 hetente 1x viszi őket. Itthon imádom őket, de lent katasztrófának élek meg minden sétát. Szakember sem tudott segíteni. Apámnak egy laza szava az, amit én öt év alatt sem tudtam elérni. De ha a kutya mondjuk hallgat is, akkor is stresszesebb, mert - főleg mostanság - sok a mérgezés, kutya gyilkolás. Nem csupán a környéken. Patkánymérgek, szöges kolbász és virsli, fagyálló... Kutyát vinni kell minden nap, minden évszakban, minden időjárásban. Ha beteg vagy, ha szakad, ha elvisz a szél, ha gyomorrontásod van (és nincs senki, aki intézhetné helyetted), ha fáradt vagy, menni kell. És a kutyának is lehet ilyenje, hogy gond van a gyomrával, és akár nap 5-6x kell 1-2 napig lemenni, ha nem többször.


Macskával nincs séta, nem kell nézni, hogy összeevett valami mérget, halálosat, alomba intézi a dolgát (ugye hasmenést is, vagy legalábbis a miénk így tett), nem kell korán kelni. Sokkal nyugisabb, szerintem.


Szeretet adok-kapokot illetően nálunk a macska és a kutyák is nagy gombócok. Különbség igazán nincsen. Macska jött üdvözölni, kutyák úgyszintén. Macska pofátlan szeretgombóc volt, kutyák úgyszintén azok.


Ami nagy különbség a kettő között, hogy a mi macskánknak csak elegáns mozdulatai voltak. Még az ágyról leesni nyújtózkodás közben is elegánsan tudott. Ellenben a kutyáink: buldózerek. :'D


Habitus-kérdése, kinek melyik a jobb háziállat. Számomra a macska a jobb választás, mert itthon ülő típus vagyok, hanem egy (nem kettő!) nyugodt, közepesnél kisebb testű kutyával a napi séták nekem is élvezhetővé válnának. Mert szívesen sétálok, nem érezném nyűgnek munka előtt és után a napi 3-4 20-30 vagy több perces sétát, főleg jó időben késő este, nagyon kellemes tud lenni. Kutya energiamennyisége nagy szerepet játszik, hogy neki, a gazdinak és a lakás állapotának is jó legyen. Ha meg van kert, ilyen gondok nincsenek, úgy is, hogy így is kell vinni a kutyát sétálni.

2023. ápr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
A boci mert az tejet is ad.
2023. ápr. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen relatív
2023. ápr. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!