Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szorongásra mennyire ajánlható...

Szorongásra mennyire ajánlható háziállatot tartani?

Figyelt kérdés
Eléggé szorongok mostanság, már bétablokkolót kapok, valamint járok pszcihológushoz, viszont valaki ajánlotta, hogy nézhetnék valamilyen háziállatot, aki elvileg segíthet enyhíteni a tüneteket. Ez mennyire valid? Milyen állatok jöhetnek szóba?

2022. nov. 30. 08:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Az állat bizonyítottan nyugtató hatással van az emberre. Ezt megam is tapasztalom, délután egy stresszes nap után nincs is jobb mint a kutyusaimmal összebújni.
2022. nov. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

Én nem ajánlom. Van a családban hasonló sztori, kutyát vettek, ideig-óráig bevált, aztán egyre rövidebb ideig sétáltatta, egyre kevesebbet foglalkozott vele aktívan... Ma már szinte csak napi 2 rövid pisire viszi le, miközben a kutya veséje problémás, a doki is megmondta, hogy mozgassa, vigye le többször, mert el kell kerülni a pangó vizeletet.

De a betegsége erősebb.

2022. nov. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is jó hatással lenne rád. Elsődlegesen valami olyan állat lenne jó, amit lehet simogatni, mert én pl az úszkáló aranyhalaktól nem nyugodnék meg, de hát ez csak én vagyok. Ha még soha nem volt háziállatod, akkor kezdésnek egy olyat ajánlanék, ami valamivel kevesebb figyelmet igényel pl macska szerintem tökéletes lenne, vagy valamilyen kisebb termetű állat, kutyára sok időt kell fordítani + ugye lakástól függően lehet, hogy nem is lenne ideális.
2022. nov. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
9%
Kérsz egy kis ragtapaszt arra a vérző szivedre?
2022. nov. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%

#2 Igen, ha meg ráadásul lakásban tartja és unatkozik a kutya, hajlamos elfoglalni magát, és hát hogy? Cipő, papucs, berendezés bán(hat)ja, magyarán szétrágja, feszültség levezető gyanánt. Akkor a gazdi csak még frusztráltabb lesz.


Na de akkor ezért kell viszonylag hosszú életű kicsi háziállat, amihez viszont már nem értek, mert a hörcsögök, egerek 2-3 évet ha megélnek, de inkább csak kettőt... Esetleg papagáj, kanári, vagy valamilyen hasonló kaliberű madár.

2022. nov. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

Hát nem tudom…


Esetleg egy felnőtt macska, akiről lehet tudni hogy nyugodt és bújos.

Vagy nyuszi… Bár annak ha baja van, akkor egzotikus doki kell.


Én kutyát nem ajánlom.


Én is nagyon stresszes vagyok, pár hónapja befogadtam egy utcán talált kutyát (természetesen utána jártam hogy van e gazdája, elvittem orvoshoz, stb.), de azóta extra stresszes vagyok, mert nagyon sok gond van vele.


Konkrétan minden szabadidőm rá megy, nem túlzok azzal hogy 10 percet nem tudok olvasni, vagy videojátékozni, amióta megvan.


Ha nem dolgoznék, akkor könnyebb lenne, de így stresszesebb vagyok mint valaha, már a szívem körül is szokott fájni.


Amúgy baromira szeretem a kutyát és próbálok neki mindent megadni, pontosan ezért szoktam nagyon rosszul lenni lelkileg, mert nem tudok…


Ha esetleg mégis kutya mellett döntenél, ne kölyköt és nem bull típusút (az enyém az), hanem valami pár éves berni pásztor keveréket menhelyről, akiről tudják hogy nyugodt és szelíd.

2022. nov. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%

Emberek, nem csak kutya létezik a világon!!! Már egy tengerimalac is (Illetve kettő, mert mivel nagoyn társasági lények, érdemes párban venni őket) sokat segítene! Volt régen nekem malackám, és hihetetlenül nyugtató hatással volt rá mikor az ölembe vettem, simogattam, foglalkoztam vele.

De ilyen lehet egy csincsilla, vagy törpenyúl, de akár egy macska is

2022. nov. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
98%
A kutyában és macskában az a jó, hogy sokáig élnek, ezért lehet olyan idősebb egyedet is választani, akinek már ismerik a jellemét… És így mindenki jól jár, mert Te sem köteleződsz el 10-15 évre, de neki is lesz gazdája.
2022. nov. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%
Én a közepes testű papagájokat ajánlom, van olyan okos mint egy kutya, de negyedannyi probléma van vele.
2022. nov. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
36%

"A kutyában és macskában az a jó, hogy sokáig élnek"


:D


Nimfa ~ 12 - 15 év.

Énekes papagáj ~ 30 év.

Nagy Ara papagáj ~ 50 év.

2022. nov. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!