Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Panellakásban szoktak kutyát...

Panellakásban szoktak kutyát tartani?

Figyelt kérdés
Mennyire probléma?
2023. máj. 1. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Szoktak.Legalábbis itt ahol én lakom mondjuk ez egy kétemeletes társasház.A felettünk lakóknak van 3 kutyájuk borzalmas mert minden lehallatszik a mellettünk lakónak is van egy kutyája de ő nem zavar minket csendes.Attól függ milyen kutya hogy van nevelve. Csak az állatot sajnálom hogy egésznap bevan zárva és oké hogy leviszik sétalni 2x/nap de a kutyának kell a kerti élet szerintem.
2023. máj. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak. A legnagyobb probléma a szeparációs szorongás, ha a sokat hagyják egyedül otthon és nincs kellően jól hozzászoktatva és persze nyugisabb fajtát, egyedet célszerű választani. A másik probléma, ha nem foglalkoznak vele eleget, bár a panelos gazdik többsége elég rendesen sétál a kutyájával.
2023. máj. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: ja, anyám szomszédjában van kutya, de addig nem is tudtuk, amíg nem találkoztunk a lépcsőházban. Egy pisszenés sem hallatszik át (akkor már a gazdi hangosabb, de ő sem nagyon). Unokahúgoméknál is van egy kutya kb. 2 emelettel lejjebb, náluk az első pár hónap volt húzós, amíg a kutya kölyök volt, és beállt a napi rutin.
2023. máj. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk nem szabad, benne van a házirendben, hála az égnek!

Amúgy szoktak persze, nem szoktad látni, hányan sétáltatják a kutyákat panelok környékén?

Szerintem kínzás ez. Kutyának, macskának kint a helye, ahol játszhat, mozoghat, levegőn van. Ha nincs otthon a gazdi, akkor is tud magával mit kezdeni.

2023. máj. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintem kínzás ez. Kutyának, macskának kint a helye"

Mi kertes házban lakunk.

A kutyánk kinti-benti, akkor jön-megy, amikor akar, de 70-80%-ban benn van, úgy kell kikönyörögni. Pedig juhászkutya-vadászkutya keverék. De a közelünkben akar lenni.

A macskáink régen kinti-bentiek voltak, szintén szabadon jöttek-mentek. Egyik sem érte meg a 3 éves kort: autó, fertőző betegség, id*óta, rosszindulatú ember mindig akad, sajnos. A mostaniak csak bentiek, amit eleinte mi sem akartunk, de 2 macskát vesztettünk el 1 héten belül, az rendesen kiverte a biztosítékot. Ezek lassan 15 évesek.

A lakásban tartott kutyákkal többet sétálnak és többet foglalkoznak velük. Mert kertben meg sok a "kerti dísz", sajnos.

Szóval minden tartásformának megvannak a maga buktatói, jó gazdinak lenni, az nem ezen múlik.

2023. máj. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak, igen. Szerintem azt kellene belátni hogy vannak olyan kutyafajták akiket könnyen lehet panelban tartani, és vannak akiknek nem való ez az életforma.
2023. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
7-es: egészségükre... :D
2023. máj. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%
Szoktak, a házirend pedig nem tilthatja, csak egyszer szúrja ki valaki és támadja meg ügyvéddel, meg fogja nyerni, és ki kell venni ezt a házirendből.
2023. máj. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
2023. máj. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Kutyának, macskának kint a helye, ahol játszhat, mozoghat, levegőn van. Ha nincs otthon a gazdi, akkor is tud magával mit kezdeni."


Ja, ugatják a falevelet is, ha meg szar a kerítés, még az utcát is saját területükként védik, volt nem egy ilyen kutyatámadás.

2023. máj. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!