Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez meg mitől van? Elleptek a...

Ez meg mitől van? Elleptek a katicák.

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy ilyen időszakban ellepik a katicák a szobámat? Nem tudom honnan jönnek, de amikor jó idő van, többen jönnek elő. Sajnálom őket agyonütni, de mást nem tudok tenni. 3 fajta is van: piros fekete pettyekkel, sárga fekete pettyekkel és fekete két nagy piros pettyel...
2010. okt. 10. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

mennek a felmelegített helyekre-----> már most keresik a téli vackot.

Tudom, nálunk is ugyanez a helyzet és is nagyon sajnálom őket agyonütni ezért inkább kitessékelem őket, persze van amelyiket megölöm.

A sárga pettyes azt hiszem mérges vagy nem is csíp.

úgyhogy ha igaz hanem én nem fogom meg :)

2010. okt. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod
2010. okt. 10. 14:12
 3/13 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a linket!

[link]


Ami nagyon fontos a fent említett cikkből, az ez:


"Látogasson el a Harlekin Program honlapjára, és bizonyosodjon meg róla, hogy valóban harlekinkaticát talált. A monitorozást végző ökológusok azt kérik, hogy ha biztos benne, pusztítsa el, ha nem, kérjen segítséget a határozáshoz a harlekin@coleoptera.hu e-mail címen."

2010. okt. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A hétpettyest lassan kiszorítja a Harlequin, amit emiatt irtani kell.
2010. okt. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Idézet a Harlekin Program honlapjáról:


"Kérjük, hogy csak akkor pusztítsák el az állatokat, ha megbizonyosodtak róla, hogy harlekinkaticával állnak szemben!"

2010. okt. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Akinek van nete, elvileg megnézi, milyen katicával van dolga... Vagy nem?
2010. okt. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az mind Harlekin katica lesz. Már csak ebből gondolom: [link]

A legfontosabb velük kapcsolatban, hogy agresszzívan terjeszkedő, idegen faj Mo.-n, lassan kiszorítják az őshonos katicákat. A képek alapján próbáld meghatározni, hogy télleg harlekinok-e, vagy kérj segítséget itt: [link]

Élve fogd be őket, lehetőleg az összeset, és az előbbi honlapon megtalálod, hogy hogyan és hová postázd őket.

Jó lenne megállítani őket, mert szeretném, hogy még az unokáim is láthassák a mi kis őshonos hétpettyes és kétpettye katicabogarainkat!

2010. okt. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na ezt most nem értem! Ha elolvasom azt, hogy mik azok, amik nem Harlekinkaticák és látom, hogy amik itt vannak azok e szerint ezek nem azok. Mert sok van, ami a fekete változatára hasonlít. Megnéztem a másik linket, amiben volt kép is a Harlekinkaticákról és azok pont olyanok, mint amik az ablakomban vannak... Most akkor, hogy is van ez? Pusztítani kell őket vagy nem? Csípnek vagy nem?
2010. okt. 10. 17:02
 9/13 anonim ***** válasza:

16:16os vagyok

Először is, egyik sem csíp. Az én tapasztalatom, hogy a mi kis hétpettyes katicabogarunk, ha kézbe vesszük vagy csak szépen mászkál, vagy összahúzza magát, mintha halott lenne (és "lekakál" valami sárga dologgal). Ezzel szemben a harlekin agresszívan harapdálná az ember bőrét, csak épp kicsi hozzá a szájszerve. Továbbá itt van még egy kis leírás, hogy hogy különböztessük meg őket: [link]

A hétpettyes katicabogártól szerintem jól megkülönböztethetőek, ez egy hétpettyes: [link]

A kétpettyes katicától is megkülönböztethető, már csak a kisebb mérete miatt is. Viszont neki van két változata is: [link]

Méretben leginkább hsonlít a harlekinhez a szemfoltos katica, de neki világosab gyűrűk vannak a fekete foltjai körül.

Még eg kis infó és kép segítségként: [link]

Meg a harlekineknek (nem mindnek) jellegzetes a fejükön a minta, nekem Mickey egér jut róla eszembe. Ha végképp nem boldogulsz, fényképezd le őket, tölsd fel, linkeld be és megpróbáljuk megmondani, vagy küld el a Harlekin Projektnek (már írtam linket) a képet és ők biztosra megmondják.

Egyébként még mindig tartom magam ahhoz, hogy az összes amit látsz, harlekin lesz, főleg hogy három féle is van és a leírásod is egyezik. És ne pusztítsd el őket semiképp. Ha megbizonyosodtál, ogy harlekinek, akkor élve postázd őket a harlekin projektnek.

2010. okt. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Harlekinkaticák ezek szerint. Viszont mindet nem tudom összeszedni. Postázni meg olyan morbid. Szegények egy kis dobozban... :S De fényképet küldök róluk. De mit csinálnak majd? Kijönnek és szétszedik a fél házat, hogy megnézzék, hova petéztek?
2010. okt. 10. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!