Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tengerimalacokat hogyan kell...

Tengerimalacokat hogyan kell összeszoktatni?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves tengerimalacom, akihez ma hoztam egy pár hetes malacot, de mivel azt mondta nekem akitől vettem, hogy egyből berakhatom a másik malacom ketrecébe, ezért betettem és a nagyobb malac bántotta a kicsit. Azt olvastam, h előtte egy olyan helyen kellene találkozniuk amit egyik malac sem ismer, de én már az elején betettem a ketrecbe. :(((Szerintetek még osszetudnanak barátkozni?
2023. jún. 2. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekünk is voltak tengerimalacaink, de az elejètől fogva együtt voltak, ìgy nem bàntottàk egymàst, meg a tengerimalac tàrsas lèny amúgy is. Viszont kiderült, hogy az egyik hìm a màsik nőstèny, egy időre külön vàlasztottuk. Kèsőbb újra összeraktuk őket, de akkor màr nem fogadtàk el egymàst. Szerintem az első pillanattól fogva kell őket együtt tartani, mert ugyanakkor a malacok ragaszkodnak a megszokott magànterülethez is. Ha vègkèpp nem akarnak együtt lenni ne erőltesd inkàbb a dolgot.
2023. jún. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ha random beraksz egy új malacot hozza akkor persze ,hogy nagyobb eséllyel fog rátámadni. Ahogy írtad is egy mindkettejüknek ismeretlen helyen rakd össze s így egyik sem fogja magáénak érezni a helyet.

Esetleg az is megoldás ha két külön ketrecben vannak de egymás mellett. Sőt, lehet ez lenne a legjobb miután behozod őket az “ismeretlen helyről”. Kell némi idő míg megszokják egymást, főleg a nagynak ha 1 évig nem is volt társa.

2023. jún. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!