Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik a ló tiszta lába?

Melyik a ló tiszta lába?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk egy ovális egyik bal "szárán" állok arccal előre, ügetésnél melyik a ló tiszta lába, melyikre kell pont leüljek? Akkor üljek a nyeregbe, mikor a belső lábára lép, vagy akkor, mikor a külsőre?


És ha ugyan itt állok, 0 bal szárán arccal előre, akkor milyen kézen vagyok? bal vagy jobb? a belső, vagy a külső?


2010. okt. 11. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Huha, kicsit furán fogalmaztál:)

Igazából akkor ülünk le, mikor a ló a belső hátsó lábát lerakja. Viszont mivel ezt nehéz lenne nézni, így külső első lábra ügetünk. Tehát mikor a külső első pata a földre ér, akkor ülünk le.


Ha körön megyünk, és a bal kezünk van befelé a kör középpontja felé, akkor bal kézen vagyunk. Jobb kézen akkor vagyunk értelemszerűen, ha a jobb kezünk van a kör középpontja felé.

2010. okt. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! és bocs a fogalmazásért, este van már nekem:D
2010. okt. 11. 19:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod kérdezni hogy ügetésnél mikor kell fölállni akkor: Amikor a ló emeli az első külső lábát akkor fölálsz... :) de ha nem így értetted akkor bocsi...:)
2010. okt. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az előző hozzászóló pont fordítva mondta:o akkor most hogy van?
2010. okt. 13. 19:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindkét válaszoló ugyanazt írta le, csak másképp :) Mivel ha akkor ülsz le, amikor a külső első lábát leteszi, az ugyanaz, mintha akkor állnál fel, mikor a külső elsőt felemeli :D mivel a fel-le ütem érvényesül :))
2010. okt. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

jajtényleg:| okkké, az az emelés nekem kimaradt:$ bocsánat, értem :D Köszönöm!


Egyébként kedves utlsó válaszoló, te véletlen nem az a 74%os vagy a hiv+ csajtól?:D

2010. okt. 14. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha kört lovagolsz, mindig akkor emelkedj fel, amikor a ló a külső lábát emeli, és akkor ülj le, amikor a belsőt. Ha terepen vagy, vagy nem kört lovagolsz, akkor mindegy
2010. dec. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!