Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki a kedvencét...

Van itt olyan, aki a kedvencét a halála után nem eltemette, hanem az állatorvosnál "adta le?"

Figyelt kérdés

Az én kisállatom az állatorvos felé vezető úton halt meg, és már nagyon bánom, hogy otthagytam, nem hoztam haza eltemetni. Annyit tudok, hogy felvitték Pestre, gondolom kivizsgálásra, felboncolták.

Rossz belegondolni, hogy utána mi történhetett, nyilván elégették őket a többi tetemmel együtt.

De gyötör a kérdés, hogy hogyan bántak ott vele, nem e dobálták a kis testét... 😭

Van még itt valaki, aki nem tudta eltemetni a háziállatát? :(


2023. jún. 21. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi elhamvasztattuk a volt kutyainkat, most urnajuk es emlekfotojuk van egy polcon.
2023. jún. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi tenyésztőként eltemettük a kutyákat, de nem olyan egyszerű az, tudni kell, hol van kút, talajvíz, hány méterre a szomszédtól, hány kilósak a tetemek stb. Az a legtisztább, ha leadod az állatorvosnak.
2023. jún. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az 1. válaszolóhoz, hamvasztottuk és urnában van a kutya.
2023. jún. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
"hogyan bántak ott vele, nem-e dobálták a kis testét" - ne haragudj, ha már elpusztult szegény, akkor nem mindegy? Én a gyerekeimnek is megmondtam, hogy azt csinálnak velem, amit akarnak, ha már nem élek, tök mindegy.
2023. jún. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4


Nem, nekem nem mindegy.

2023. jún. 21. 17:39
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
#5 Tehát gyártod magadnak a stresszt és a problémát. Nyilván nem akarsz a gyásszal megküzdeni, azért találtál egy jó lehetőséget az aggódásra. A legnagyobb jóindulattal mondom, hogy nem ezen kell rágódni, hanem feldolgozni a kiskedvenc halálát. Konstruktívan végigmenni a gyász fázisain úgy, hgy ne betegedj bele.
2023. jún. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi leadtuk az állatorvos áll a volt kutyánkat, mivel nem volt lehetőség eltemetni.

Egyrészt van még egy kutyánk aki nagyon ásós és nem biztos hogy tudtuk volna olyan mélyre ásni, hogy ő ne kaparja ki. Másrészt baromi sok gyógyszert kapott a végére a kutya, és nálunk sok a talajvíz (kút is van) aztán nem akartuk hogy amikor lebomlik a tetem, beszenyezze a környék összes talajvizét.

Mi visszakaptuk a nyakörvét, bilétáját de nem tudom mi lett a testtel.

2023. jún. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7 Akkor nem vagyok egyedül :(

Anno ezt olvastam, hogy hagyjuk ott, ez a legjobb, legalább segítünk más kisállatnak a boncolással.


6 Elvesztegettél pár percet az életedből ezzel a válasszal, úgyhogy javaslom, ne osztogass több tanácsot, mert nem ez volt a kérdés, és nem leszel képes befolyásolni semmit vele. A gyerekeidet neveld, ne engem.

2023. jún. 21. 17:53
 9/11 anonim válasza:
59%

Fuuu.. megjött a tipikus megkeseredett magyar a #4 #6os válaszoló személyében.

Otthon nem hallgatják meg a tanácsaidat, hogy gyakorin kell kéretlenül osztogatnod őket, meg ismeretlen emberekről következtetéseket leszűrni pár sor alapján? 😅

2023. jún. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9


Én nem fogalmaznék ilyen durván, és elnézést kérek, ha az én válaszom durva volt.

2023. jún. 21. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!