Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem viszik az emberek...

Miért nem viszik az emberek állatorvoshoz a kedvenceiket?

Figyelt kérdés
Itt kérdezik, hogy mi a baja az állatoknak, de ha arról van szó, hogy orvoshoz kellene vinni, akkor arra már egyik sem hajlandó (tisztelet a kivételnek). Inkább nézik, amíg megdöglik. Miért? :(

2012. júl. 4. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok ilyet olvastam én is, de én azt tapasztaltam, hogy elviszik majd dokihoz csak épp hétvége van, késő van, aznap nincs doki, vagy éppen járnak kezelésre, látta doki az állatot, de hátha van valaki aki átesett ezen és arra a tapasztalatra is kíváncsiak. Vidéken nincs kórház, sem több állatorvos. Ha itt megkérdezi akkor azért próbál Neki segíteni. Nagyobb baj ha nem is tudja hogy beteg, mert rá se néz az állatra. Vagy tudja hogy beteg de nem érdekli. Aki meg vinné, de mégsem az leginkább a pénz miatt. Drága dolog egy vizsgálat, szuri, gyógyszer, műtét...stb.
2012. júl. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze, de itt nem azokra gondolok. Hanem akik ki is írják, hogy akkor inkább pusztuljon el az állat. Meg mindenféle házi praktikákkal próbálkoznak, amik nagy része veszélyes is. :(
2012. júl. 4. 16:09
 3/7 anonim válasza:

1. a környékünkön max. olyan állatorvost találsz aki veszetség ellen beoltja...és ennyi

2. nem nagyon van rá pénzünk...

szóval szerintem ezek az okok is közre játszhatnak sok mindenkinél :)

2012. júl. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oké, de akkor minek vesztek állatot, ha nincs pénzetek orvosra? Nem kell milliomosnak lenni az állattartáshoz, de azért akkor nem vállalom be, ha az ellátására nincs pénzem. Kivétel ez alól talán, ha több százezer forintba kerülne pl. a műtét. Mert annyi pénze tényleg nincs mindenkinek, hogy zsebből kifizesse. De akkor megteszem azt, hogy elviszem az orvoshoz és elaltattatom, hogy ne szenvedjen tovább.


Abban igazad van, hogy ha a környéken nincs rendes orvos, akkor tényleg nehézkes a dolog. De az az orvos is elvégezte valahogy az egyetemet, szóval annyira béna nem lehet.

2012. júl. 21. 08:26
 5/7 anonim válasza:
pénzünk csak ilyen műtétekre nincsen...amúgy nálunk nagyon jól élnek az állatok.
2012. júl. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
és még hozzá tenném, hogy eddig két cicát kellett elaltatnunk, az egyik veszett volt a másiknak pedig nyílt törése volt...és nem szeretem az állatokat elaltatni...ki vagyok én, hogy elvegyem az életét?
2012. júl. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát, ebben igazad van. Az ilyen drága műtéteket mi sem tudnánk kifizetni. Bizonyos esetekben jobb is elaltatni, mert mondjuk olyan kicsi az esély a gyógyulásra, vagy sokat szenvedne, vagy mert nagyon idős már az állat.
2012. júl. 22. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!