Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek az emberek?

Miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés
Van egy kutyánk aki szegény beteg és elvittem orvoshoz az azt javasolta addig nem kezd kezelést míg ki nem lesz vizsgálva a kutya adott egy másik orvos elérhetőségét aki jól fel van szerelve vizsgáló gépekkel.Elvittem a kutyát csináltak mindenfélét,vér vizsgálatot,vizelet vizsgálatot,hasi ultrahangot,kapott gyulladáscsökkentő injekciókat,kapott infúziót,meg még gyógyszert amit pár napig szednie kell így fizettem 55EFt-ot.Na most haza érve édesanyám elszörnyülködte magát,hogy hát ez nagyon sok pénz kevés pénzünk van ilyenekre fizetni hisz ő is beteg vagyis olyan mintha na ki a betegebb ő vagy a kutya versenyezni kezdett volna.Mondtam neki,hogy van egy kutyánk azért felelősséget vállaltunk amúgy is én fizettem saját pénzből ráadásul a gyerekre se mondják azt,hogy kár rá a pénz vagy inkább el kéne altatni.Aztán beszéltem pár ismerősömmel akiknek szintén van kutyájuk meg szeretik a kutyákat de azok is hüledeztek hú de drága volt azért annyit nem ér a kutya ők azért nem költenének ennyit a sajátjukra.

2023. júl. 27. 17:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%
Az egy dolog, hoögy tényleg baromi drága, de az mega másik amikor fals a diagnózis is, akár ember akár állat.
2023. júl. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem fogadják el a te látásmódodat. A te szemedben az a kutyus családtag és ez jó is így, viszont vannak sajnos, akik “csak” egy kutyát látnak benne és úgy gondolják sok ez a pénz rá!
2023. júl. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

Én éppen ezért nem mondom el senkinek, hogy mennyit költök a kutyára.

Nem fogom hallgatni, hogy szerintük ez pénzkidobás.

2023. júl. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

1/


Ez van,előző orvos csak találomra adott neki gyógyszert.

2023. júl. 27. 18:24
 5/26 anonim ***** válasza:
82%
De én azt nem tudom elképzelni, hogy szenvedni hagyod. Mármint, nálunk is volt már kutyámnál, amikor pár nap alatt 300 ezer rá ment.. nagyon sok pénz. De most mit tegyünk? Mármint, hagyjuk szenvedni? Ne segítsünk rajta, mert hát sok pénz? Az ember minden tőle telhetőt megtesz, szerintem az a normális. Én is, ha kell, eladom a drágább holmijaimat, eladok bármit, ha a kutyáim kezelése lenne a tét. Amúgy mi sosem mondjuk el senkinek sem, hogy mennyit költünk a kutyáinkra, pont ezért. De amúgy én tényleg nem tudom elképzelni, hogy valakinek beteg a kutyája és hagyja szenvedni. Tudom, az állattartás drága lehet, de ha felelősséget vállaltál érte, akkor szerintem az az alap, hogy megpróbálsz mindent megtenni érte. Nyilván az ember ha még felkészülve is vág bele az állattartásba, mindig jöhetnek anyagilag nehezebb időszakok, amikor igen, nehéz összekaparnia a pénzt a kezelése, de szerintem ha valaki alapból úgy látja, hogy nem éri meg sokat költeni a kutyára, akkor ne is vegyen kutyát.
2023. júl. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
64%

Ha nála laksz, nem adsz haza semmi pénzt, eltart, akkor érthető a reakciója.

Úgy van vele hogy az a pénz mehetett volna létszükséget kielégítő kiadásokra. Gondolom nem Lölő szintű a fizuja, nehezen győzi hogy mindent egyedül fizet.


Ha adsz haza/nem otthon laksz akkor meg nem kell vele foglalkozni. Gondolom nem tekinti családtagnak, fontosnak a kutyát. Ilyen sok vizsgálatnál nem is olyan horribilis ez az összeg. Én 2 éve csináltattam nagy labort a macskámnak, akkoriban volt olyan 20-25.000 ft.

2023. júl. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vedd magadra, biztosan Ő is szereti a kutyust-ha már közös, csak egyszerűen van, hogy az ember visszaemlékszik arra, hogy fiatalkorában miről kellett a pénz miatt lemondania, esetleg mennyit kellett szűkölködniük és aztán felteszi a túlélés mérlegre, amiből teljesen egyszerűen az jön ki, hogy az emberi szükségletek előrébb valóak. Nem azért, mert az állatok nem érdemelnek gondoskodást, hanem mert a biológiai (ciklikus) folyamatok zajlását sokkal egyszerűbb elfogadni állatoknál, mint embereknél. Nem ismerjük a háttereteket, de az is elképzelhető, hogy nem oszt meg veled mindent és ilyen inflációval a fenekében (ill. ilyen magánszektorosított egészségügyi rendszerrel) egyszerűen aggódik, hogyha Ő (is) lerobban, az mennyi pénzt fog otthonról elcsatornázni és, hogy van-e arra elég tartalékotok. Az anyagi erőforrásokkal kapcsolatos szorongások ugyanolyan validak, mint a klímaváltozással, párkapcsolattal, zsúfolt tömegekkel vagy prezentációkkal kapcsolatos szorongások- úgyhogy nyugtasd meg, hogy érte is szívesen beszállsz és ha bármi gond van számíthatsz rá, s bitosan meg fog abban viszont erősíteni téged, hogy végülis jól nevelt, felelős magatartást képviseltél a kedvencetekkel szemben- mégha ennek a felszámított árát túlsónak is tartja. Ugyanakkor azt is el kell(ene) fogadnod érett emberként, hogy nem mindenkinek hasonlóak a prioritásai- nagyon profánul hangzik, de ha majd nem a jóval alacsonyabbra limitált életciklusú kiskedvencedért hanem a családodért leszel felelős, kicsit nálad is átalakulnak a sorrendek- főleg akkor, hogyha minderre is egy viszonylag szűk anyagi keret fog a rendelkezésedre állni- szóval tekints erre inkább így. Végül, azt írod kevés a pénzetek- talán érdemes a sértődöttségeden túl is látni, hogyan álltok- és megfontolni, hogy azt a pénzt ami a rendelkezésedre áll havonta(gondolom munkavállalói jövedelem, nem Húzvéti spórpénz), hogyan tudnátok a kutyussal külön anyukádtól elköltözve beosztani magatokra- mert akkor lehet ám kihívás a tudatos állattartás (is), amikor valóban maximálisan te felelsz érte. A gyermeknevelés is ilyen, ha otthon laksz és mindenki kicsit fel kell hozzá, az természetes és nagy segítség- de ettől még te nem játszhatod ki a piedesztrálra emelt független csodaszülő kártyát, mert semmi nincs mögötte csak az ego. Egyébként -mindettől függetlenül-nagyon visszataszítónak szoktam találni, amikor valaki a kisgyermekekkel egyszintre emeli a házikedvencet-bármilyen példában is. Nincs közöttük relevancia, s ha azt gondolod, hogy valid lehet az ehhez hasonló érvelésed, akkor még nagyon éretlen vagy- és az édesanyáddal szembeni tronfolás helyett rá kellene gyúrnod az önismeretre és a leválásra, s majd ha az összejött, s morálisan is mindig a toppon sikerült maradnod a döntéseidben akkor lehet mások eltérő prioritásán alapuló véleményeit lefujjogni..
2023. júl. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Édesanyám meg ismerősök szerint ha meghal a kutya kidobtam a pénzt az ablakon. De kérdem én ha van egy ember aki rákos beteg kezelést kap pénzért de mégis meghal akkor most az is pénzkidobás volt? Hülye gelfogás
2023. júl. 27. 19:25
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

Az ember "adófizető" a kutya meg nem.

Mindenhol a pénz a mérce... Méga templomban is körbeviszika perselyt, meg krisztust se őrizték ingyen, ez van.

2023. júl. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%
Van akinek csaladtag, es tobb szazezret is kifizet, hogy jobban legyen a kutya/macska/nyul, barmi, meg van akinek nem valo allat. Nekem ez az allaspontom.
2023. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!