Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is igazságtalan a...

Szerintetek is igazságtalan a fajtamentő egyesület?

Figyelt kérdés
Egy keverék kisállat is ugyanolyan értékes mint egy fajtiszta, legalábbis annak akinek valóban fontosak az állatok.

2023. szept. 21. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
És a fajtamentők kiirtják a keverékeket, vagy mi?
2023. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj. A fajták nem véletlenül lettek kitenyésztve. Az emberek különbözőek. Van,aki beleszeret 1 bizonyos fajtába. Akkor ő olyat tart/ment.

Senkit sem lehet kényszeríteni,hogy keverék kutyát tartson.


Most nagyon őszinte és nyers leszek:


A mai Facebook és Insta világban sajnos az emberek 99.9%-ának nem menő, szégyen a keverék kutya. Nem is fog örökbefogadni olyat. Se menteni. Hanem inkább vesz szapitót egy yorkie-t, bulldogot,tacskót. Ami épp menő. És fotózgatja óránként.


A fajtamentő egyesületek is kutyákat mentenek. KUTYÁKAT. Nem mindegy a fajtája? A kutya az kutya. Azok is kerülhetnek bajba, akik fajtatiszták.

Sőt!! Azok tudnak csaj egy-egy szapitelepen bajba kerülni!

Sokszor sokkal nagyobb szükségük van a mentésre,mint a keverékeknek.

2023. szept. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Marmint mi az igazsagtalan? Az, hogy egy egyesulet egy adott fajta (jellegu) kutyait menti? Merthogy nyilvan nem a tenyesztok kezebol tepik ki a kutyakat, hanem a szapisok kerulnek be hozzajuk.

En ebben nem latok problemat.

2023. szept. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

És én igazságtalan vagyok,mert CSAK fekete bodrosszőrű kutyát vagyok hajlandó tartani?


Nem vagyok. Egyszerűen az tetszik. Ennyi.

2023. szept. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Miért baj, hogy egy szervezet adott fajtára (és annak keverékére) specializálódik? Én kifejezetten jó dolognak tartom, mert sokkal jobban tudnak segíteni, hiazen ismerik a fajtát annak minden nyűgjével együtt. A jelentkezőket is jobban tudják szűrni.
2023. szept. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg az igazságtalan hogy sokan még mindig nem tudnak különbséget tenni FAJTSZITA és FAJTATISZTA között. Egyébként nem derül ki, hogy mi a bajod a fajtamentőkkel, és konkrétan melyikkel.
2023. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Fajtamentők. Vegyünk alapul egy olyan kutyát, aki nem való mindenkinek: KÁJ.

Alsóbüdöskefalván egy ember szerez egy cuki, édes szőrgombócot. Aztán fe

2023. szept. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Aztán fél év múlva a kis gombóc nagy lesz, nagy étvággyal és hanggal. A fél falu fél tőle, mert szökik, neveletlen. A tulaj végső megoldásnak azt találja ki, hogy beadja a menhelyre.

Ezek a kutyák okosak, jó kutyák, de rossz kézben...

Szóval ott van a kutya Felsőbüdöskefalván a menhelyen. Valószínűleg elaltatják majd, vagy ott fog elpusztulni unalmában, mert aki ért ezekhez a fajtákhoz, az nem nézi végig az összes istenhátamögötti menhelyet. A fajtamentők ezen kutyákat próbálják összeszedni és rehabilitálni.

2023. szept. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
A fajtamentőknél levő kutyák többsége nem fajtatiszta, hanem keverék, rendes törzskönyves fajtatiszta kutyát ritka, hogy ott találsz, a legtöbb szaporítótelepről mentett kutya, szóval max. hasonlítanak arra a fajtára, de ők is keverékek. Szerintem amúgy jó, hogy vannak fajtamentők.
2023. szept. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!