Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatot lehetne így...

Milyen állatot lehetne így tartanom?

Figyelt kérdés

Nemrég elköltöztem albérletbe egyetem miatt. Otthon nagyon sok állatunk volt és így nagyon fura és "élettelen" számomra a lakás. Gondolkoztam, hogy kéne valami háziállat.

A probléma az, hogy hétvégente általában hazamegyek, illetve lesz majd a vizsgaidőszak, ahol több hónapot leszek otthon. Szóval olyan állat kéne, aminek lehet automatizálni az etetését vagy kibír pár napot (egy hétvégét) kaja nélkül és bírja az utazást (hónapokra nyilván nem hagynám egyedül).

Lakótársam nem bírja a kígyókat, szóval az kihúzva. Illetve a kutya-macska és társai nem megengedettek, csak olyan állat, ami terráriumban/akváriumban/ketrecben stb. él, azaz nem mászkál szabadon a lakásban.

Alapvetően nyitott vagyok hüllőre, kisemlősre, halra, bármire. Annyi a fontos, hogy ne legyen hangos vagy szagos, hogy ne zavarja lakótársamat (külön szobánk van, de azért pl. egy tengerimalac füttyögése szerintem áthallatszana).



2023. okt. 15. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Így semmilyet sem. Vegyél növényeket.
2023. okt. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Így semmilyet szerintem.Egy kutya vagy macska nem panelházba való. Mondtam volna a halakat de azokat sem szabad 2 napnál tovább " éheztetni"
2023. okt. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
A hal a legcsendesebb vagy egy teknös :)
2023. okt. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#2 Akváriumokhoz lehet venni automata etetőket, egy olyanra beruháznék, ha valamilyen hal mellett döntök.
2023. okt. 15. 10:02
 5/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
81%

Halakat mondjuk nem annyira zavarja ha hétvégére magukra hagyod, jól bírják a koplalást. Feltéve ha hét közben jó minőségű kaját kapnak s akkor 2-3 nap szünet gyakorlatilag semmi.

Sőt, meg lehet úgy oldani ,hogy hétvégén se nagyon éhezzenek, automata etető nélkül se. Például olyan fajt/ fajokat tartasz amik esznek az algákból s következetesen hagysz is algás területeket/ raksz be algás köveket stb.


Egyébként az automata etetők jópofa dolgok, viszont rendesen ki kell tapasztalni melyik hogyan működik mert ha véletlenül beborít egy csomó kaját az sokkal rosszabb mintha nem is ennének.


Viszont ami engem aggaszt az a költöztetés. Persze nem lehetetlen, de ha előreláthatólag többször kell pár havonta költöztetni akkor nem tudom mennyire jó ötlet a halak.

2023. okt. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Igen pl most igy belegondolván lehet adagolót rakni a halaknak :) Vagy lakótársad megeteti ha megkéred rá
2023. okt. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Csak a halakkal foglalkozni kell mármint sokszor takarítani ami nem 2 perces munka
2023. okt. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A halnál az akvárium fenntartása, tisztítása, a berendezésekre ügyelés fontos, hiába nem kell a halakkal aktívan foglalkozni - az akváriummal kell.

Viziteknősnél ez szintúgy igaz.

Én ilyen körülmények közé semmilyen állatot nem javaslok.

2023. okt. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Vegyél egy állatos képet, a többit meg elképzeled hozzá. :D
2023. okt. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hörcsögöt otthagyhatsz egy hétvégére (nem hosszú hétvégére, de mondjuk 48 órára), ha teszel neki be elég magot és vizet, mert a mag egy részét elraktározza. (Csak ha takarítod a ketrecet, ne dobd ki a raktárát) Az nem is zavartatja magát a hiányodtól, ha elutazol 1-2 napra, viszont aranyos.

Nyúl, tengerimalac stb. nem jön szóba, azoknak folyton kell széna legyen az orruk előtt.

2023. okt. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!