Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Valakinél történt már ez...

Valakinél történt már ez orvosnál (macska?) szerintetek az orvos elba*ott valamit nagyon?

Figyelt kérdés
Reggel 9 re jött az orvos mert van egy cicám ami befogadott és kiderült leukózisos és most pont rosszabb állapotban volt ezért hívtam ki neki. Aztán adott neki 2 injekció combba (nem én láttam, mert nem voltam otthon hanem családtagok mondták) aztán 2-3 percre elvileg vagy még annyira se a macska nem bírt mozogni rendesen esett kelt. Most meg csak alszik, max a fejét mozgatja és remegnek a lábai. Az orvos azt mondta hogy hívjuk 3kor is hogy hogy van a cica (egész nap hívjuk 2-3 óránként mindig ezt mondja) szerintetek? Sokkal rosszabb állapotban van mint volt.
2023. okt. 20. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy van most a cica? Túlélte...?


Szerintem az orvos nem bszott el semmit, egy leukozisos cica vagy megmarad, vagy nem. Sajnálom, de csak kb 50%-os esély van arra, hogy egy leukózisos tünetekkel rendelkező cica életben maradjon. Ha a tünetek még nem jelentkeztek, "csak" fertőzött, akkor kicsit jobbak az esélyek, de akkor sem szoktak 3-5 évnél tovább élni.

A leukózis egy vírus, ami a testnedvekkel terjed, tehát a párosodás is és a vemhesség is a betegséget terjeszti. Emiatt kell ivartalanitani és oltatni, és talált cicával nem hazamenni addig, amig az orvos nem látta és nem végezte el a teszteket és az oltásokat.

2023. nov. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen köszönöm a kérdést. Most jól van egyébként.

Hát nem tudom én sok olyan cicáról hallottam akiket egyszer kezeltek és normálisan tartották őket és éltek sokat. Akár 3-4x annyit is amennyit te írtál.

2023. nov. 4. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!