Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha majd felnőtt leszek, sok...

Ha majd felnőtt leszek, sok kutyát szeretnék! Hogyan tudnám őket kölyökkoruktól megnevelni?

Figyelt kérdés

Még itt lakom a szüleimnél. Elég sok mindent tudok már a falkavezérségről, itthon is van két kutyusunk, de én hiába próbálom nevelgetni őket, ha a család többi tagja nem érti meg, mit is kéne csinálni, hogy nyugton legyenek, és direkt az ellenkezőt csinálják...

A németjuhászunk kifejezetten agresszív, még egy éves korában megölte két macskánkat, és ránk is morog néha. A parancsokra nem hallgat, csak ha úgy tartja kedve.


Én pár év múlva el fogok költözni, és sok kutyát szeretnék majd, amikor önálló életet kezdek. Nagytestűt, kicsit is. Ami biztos, az a dalmata. :) Foglalkozni fogok velük sokat, a mostaniakkal is rengeteg időt töltök, de ha kölyökkoruktól kezdve nevelem őket, ugye jól fognak viselkedni, hallgatni fognak rám? Mert a mostani németjuhászommal nem bírok, hiába csinálok bármit is, nem hat rá... Nagyon szeretném, ha felnőtt koromban a kutyáim jól viselkednének.


2013. júl. 24. 11:40
 1/6 anonim válasza:
Először is meg kell teremtened az anyagiakat és kellő szabadidővel kell rendelkezned. Másodszor egyből NE vegyél sok kiskutyát mert már egyet is elég felnevelni. Ha nem volt még kutyád akkor vigyázz . Sok sikert :)
2013. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudoooooom!! Addig nem is lesznek állataim, amíg nincs legalább egy saját lakásom! Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy ha próbálom nevelni őket kiskoruktól, akkor is lehetnek agresszívak?
2013. júl. 24. 11:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha csak próbálod nevelni őket, akkor lehetnek agresszívek. Meg kell nevelni és nem csak próbálkozni. És egyszerre csak egy kutyával kezdeni, nem mindjárt egy falkával. De mire felnőtt leszel, addigra majd magad is rájössz, hogy nem olyan egyszerű egy halom kutyát együtt tartani, nevelni és anyagilag is eltartani. Szóval szerintem odébb van még az, hogy neked sok kutyád legyen, addig meg ráérsz tapasztalatot szerezni.
2013. júl. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem, most is tapasztalom, hogy még két kutyát is nehéz egyszerre sétáltatni, de igyekszem...
2013. júl. 24. 12:10
 5/6 Rogi0513 ***** válasza:

Attól függ, hogyan neveled a kutyát. Egy kölyköt rettentő nehéz felnevelni, ezért is ajánlják a kutyasulit.


Ha a német juhász már morog a gazdájára az hatalmas probléma, nem árt, ha egy szakértő segítségét kéred!

2013. júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Te figyelj, minek kérdezel, ha mindent tudsz? :))
2013. júl. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!