Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy macskának meglehet tanítan...

Egy macskának meglehet tanítani hogy ne ugorjon fel valahova? Pl. íróasztal, konyhaasztal?

Figyelt kérdés
dec. 9. 21:29
 1/8 anonim válasza:
64%
Meglehet.
dec. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
85%
#1: Ez engem is érdekel! Hogyan?
dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
32%
Hát igazából úgy, hogyha felmegy oda akkor mondod neki, hogy sicc és mindig mikor felmegy oda, akkor mondod neki és egy idő után megtanulja. vagy pedig nem hagysz fent az asztalon kaját és akkor nem megy fel.
dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Ha otthon vagy, meg, sokszor ra kell szolni, letenni, kb igy.

De erdemes kameran nezni azt, hogy mit csinal akkor, ha egyedul van. Garantaltan szarik a szabalyokra :D

dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha felmegy az asztalra akkor úgy zavarod le onnan, hogy kellemetlen legyen neki.

Ezt nem részletezném, ki ki vérmérséklete szerint, de ne okozz neki fájdalmat, tehát ne bántsd de legyen kellemetlen neki.


Van elemes mozgásérzékelős sűrített levegőt fújó kisállatriasztó is. Ez nagyon hasznos, mert ha azt hiszi cic, hogy senki nem látja és felugorhat, ez akkor is úgy ráijeszt, hogy tiltott helyre nem mer ugrani egy idő után. Nálunk közel 100%-ban csak 3 év után szoktak le a felugrásról, de nyers húst, kedvenc kaját most se merek asztalon hagyni. Idős macskával már könnyebb dolgod van, fiatallal sok sok "törődés"

dec. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Én asztalra sosem engedem őket.

Mindig lezavartam, vagy letettem onnan.

Biztos értik, mert már sose másznak fel.

Kiscicaként kerültek hozzám.

dec. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%

Meg lehet tanítani, persze. Következetesnek kell lenni, sosem szabad elnézni neki. Erélyesen kell rászólni, lezavarni. Bántani nem szabad (se pöckölni az orrát se hasonló hülyeségek), mert csak a köztetek lévő bizalmat rontod vele, de nem azt fogja megtanulni, hogy mit szabad és mit nem, hanem hogy tőled félni kell.

Arra viszont tényleg oda kell figyelni, hogy akkor is csinálja-e, ha azt hiszi, nem látod, mert sok macska szereti feszegetni a határokat :)

dec. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#4 Mint az emberek. :)
dec. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!