Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kitettem vagy 200 békát a...

Kitettem vagy 200 békát a pincéből, nem fognak megfagyni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
De. Előbb-utóbb.
2010. okt. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Miért kellett kitenni az ártalmatlan és rendkívűl hasznos állatokat?
2010. okt. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

200?? :O nem írtad el?

Am a legtöbb elbúj majd, nem fagynak meg.

2010. okt. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a pincében akartak áttelelni. Vagy visszamennek megint, vagy keresnek más hasonló meleg telelőhelyet. Azonban ha nem találnak... :S
2010. okt. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A pincében kiszáradnak. Igen kb 200 körül voltak, marokszámra lehetett szedni. :D

Én is remélem h napközben jó helyet találtak maguknak kint. :)

2010. okt. 23. 19:52
 6/12 Lincmajer Zoltán válasza:
sajnos eléggé valószínü hiszen ilyenkor már a hüllők félhibárnálásban vannak(készülődnek)...ebben az időben nem valószínű hogy túléljék... én személy szerint úgy gondolom hogy 3-4 hónapba nem haltál volna bele hiszen mint előttem is említették nagyon hasznosak...és ha a mennyiség picit is közel áll a számhoz amit írtálrendkívül nagy kárt ttettél a pupulációba végképp azért mivelaz eddigi időjárás a csapnivaló nyár...stb... is betett a hülőknek...sok kataszrófa is történt ami csak olajvolt a tűzre...arról nem is beszélve h rengeteg hüllőfaj(köztük a békák is) nálunk honosak pl:a rákosi vipera aki a Duna_Tisza közében él csak magyarországon!és pl:az életét 80%-ban a szárazböldön töltő béka/barnavarangy/ is aki nemcsak h veszélyeztetett de a nevével ellentétben egy nagyon szép hüllő /valőszínü sok olyan VOLT/is veszéjeztetett...ezt én nagyon sajnálom különösképpen h 13éves fejjel már az 5-kígyómat hoztamhaza mint hüllőbolond...De miképpen mindenkinek szive joga.:(
2010. okt. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem azért tettem ki őket mert zavartak volna. Olyan a pince h minden kiszárad benne, a békák is pár hét alatt mumifikálódnak. Ezek szerint csöbörből vödörbe kerültek. :(
2010. okt. 23. 21:20
 8/12 anonim ***** válasza:

@20:09

Milyen hüllőbolond az, aki nem tudja, hogy a békák nem hüllők?

2010. okt. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

20:09-esnek

A továbbiakban kicsit jobban figyelj oda bioszórán, mert hatalmas blődségeket írtál! Pl. a béka nem hüllő, hanem kétéltű és az idei év időjárása pont hogy kedvezett nekik (sok rovar, sok csapadék).

A kérdező meg jobb lett volna, ha az előtt tette volna fel a kérdést mielőtt kilakoltatta őket. Ha szerencséjük van, még találnak másik helyet, de nem kellett volna őket kirakni. Nem hülyék, nem mennek olyan helyre ahol kiszáradnak. Egyébként a békák téli álom alatt gyakorlatilag félholtak, mert nem táplálkoznak, szinte leáll a légzésük és az anyagcseréjük is, tehát vizet sem vesztenek és ilymódon nemis száradnak ki. De vannak olyan békák is amik gyakorlatilag csontá fajnak az erdőben és ugy vészelik át a telet.

Szóval segíteni akartál, de csak rosszat tettél.

2010. okt. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Lincmajer Zoltán válasza:
akkor a bioszhoz:a békék a gerincesek azonbelül a hüllők és végül a kétéltűek osztályába tartoznak...inentől kezdve...de nézetek utánna
2010. okt. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!