Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A görög teknősöket mindenképpe...

A görög teknősöket mindenképpen hibernálni kell?

Figyelt kérdés

jan. 29. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha kinti, akkor hibernálni fog télen, ez nem eldöntendő dilemma (ha csak nem hozod be egy terráriumba télire).
jan. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kérdeztem erről állatorvost, amikor nekünk lett teknősünk, ő azt mondta, hogy az élettartamát megnyújtja pár évvel, ha hibernálódik - ugyanakkor mindig van egy kockázata a téli álomnak, s míg a természetben ha 10 teknőcből mondjuk csak 8 ébred fel, hátésakkormivan, az élet rendje. De ha a családi kedvenc pusztul el a "tél" során, az már sokkal kellemetlenebb.
jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 Télen, hidegebb időkben, és amíg nem vagyok itthon bent szeretném tartani nagy terráriumban, de amikor már melegszik az idő, nyáron számára elkerített részre többször kivinném. Tehát nem kifejezetten kinti tartásban lenne.


#2 Ha tehetem nem szívesen hibernálnám, vannak esetek hogy felébred, éhen hal stb. Inkább legyen pár évvel rövidebb az így is aránylag hosszú élete, mint hogy egy "baleset" miatt elveszítsem.

jan. 29. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!