Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ciprus melyik részére érdemes...

Ciprus melyik részére érdemes hotelt foglalni? A Ryanair gép Paphos-ba megy, de olcsó szállások keleten vannak (180km-re). A főváros is keletről van közelebb, illetve azt hallottam, hogy a keleti strandok is szebbek (mindenképp a görög rész).

Figyelt kérdés
Aki átmegy a török oldalra, annak kell vízum? Mert Törökországba kell. Milyen látnivalókat érdemes megnézni?

2012. márc. 10. 23:37
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
1 biztos. A Ryanairt kerüld el. Zsivány társaság. Pl Bologna-ba a jegy 1300Ft, de ilyen nemlétező árakat hozzácsapnak, hogy légtéradó, stb, +bunkó kiszolgálás. Ne a TE pénzdedből gazdagodjon a az a nagyképű majom Michael O'Leary (a vezérigazgató).
2012. márc. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem a kérdésre kaptam választ. Eddig hatszor repültem a Ryanairrel, semmi probléma nem volt. A végső árhoz kell csak hozzáadni kb 4000Ft-ot utasonként, ha nincs Prepaid MasterCardod. Ha van, akkor a Total Cost az valóban a végső ár.


Megjegyzem 13 000Ft-nál drágább retúr jeggyel Ryanairrel sosem utaztam még úgy sem, hogy nem volt prepaid MasterCard kártyám. Ennél olcsóbb légitársaság nincs így ha Michael O'Leary az én jegyemből gazdagodik meg, akkor tegye nyugodtan, mert én elégedett vagyok, voltam és valószínűleg leszek is a szolgáltatásukkal és az árakkal.


Bunkó kiszolgálás nincs, mert az adott reptéren dolgozók közül én még egy Ryanairessel sem találkoztam, csak a reptér alkalmazottaival. A repülőgépen az utaskísérők pedig teljesen korrektek, rendesek, segítőkészek.


Ha zsivány banda lenne, akkor nem osztott volna ki kb. 2000 db ingyenjegyet Budapesten több helyszínen is.


Soha semmilyen problémám nem volt a Ryanairrel. A legolcsóbb légitársaság Európában, ami ráadásul gazdaságosan üzemel.


A kérdésemre várom a válaszokat, nem pedig MALÉV szimpatizánsok üzenetét a Ryanair fikázásáról.

2012. márc. 12. 00:31
 3/10 tazvagyok válasza:
100%

Az első hozzászóló vicces volt. :) Nem nagyon van képben, ellentétben veled, ez jól látszik.


Ha gond, hogy a RyanAir Paphoson száll le, akkor repülj WizzAir-el, ők Larnacán szállnak le, ami jóval közelebb van Ayia Napához.


Valóban a keleti Ayia Napa régióban a legszebb a strand, (keress rá: Nissi Beach) bár azt nem mondanám, hogy a szállások ott olcsóbbak. Mi számít olcsónak? Önellátós apartmant Ayia Napán nem fogsz kapni, maximum Larnacán. 3 csillagos reggelis, félpanziós szállásokat találni Ayia Napán, pl a Piere Anne-t tudom ajánlani.

[link]

(Az árak a repülőjegyet és illetéket is tartalmazzák!!!)


A török oldalra elméletileg kell vízum magyar állampolgároknak, azonban a gyakorlatban ettől elszoktak tekinteni a határőrök Nicosiában. Mindenesetre készítsd be, ha mész, ne érjen meglepetésként, ha mégis elkérik.


Magyar idegenvezetők dolgoznak kint Cipruson, engedd meg, hogy ajánljam kirándulásainkat:


[link]


Remélem tudtam segíteni, kellemes időtöltést Cipruson!

2012. márc. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Az utazás dátuma már megvolt a kérdés feltevésekor, így a paphosi reptér fix.


Időközben már a szállást is lefoglaltam és az autóbérlés is megtörtént.


Utazási irodával csak Európán kívüli országokba utazom, Európán belül saját szervezéssel megyek, mert 4-5 napos utak esetében ez az előnyösebb a nagyobb szabadság miatt.


Köszönöm a választ!

2012. márc. 18. 00:37
 5/10 tazvagyok válasza:

Csak egy baráti tanácsot fogadj meg: Legközelebb kérj ajánlatot irodáktól is, és azt hasonlítsd össze az egyéni áraiddal. Egyáltalán nem biztos, hogy egyéni foglalással jársz jobban. Az irodák sokkal jobb áron kapják a repjegyet is és a szállást is, mint az egyéni utasok, mert kapnak mennyiségi kedvezményt. Mi pl. évente 2000 utast utaztatunk Ciprusra, így a mennyiségi kedvezményeknek köszönhetően jóval kedvezőbb áron tudunk pl. autóbérlést is intézni, repjegyet foglalni, vagy éppen szállást.


Biztos vagyok benne, hogy jól fogod magad érezni Cipruson, már most 18-20C van kint. :)


Arra figyelj majd, hogy a bérelt autóval valószínüleg nem tudsz majd átmenni a török oldalra, mert oda már nem érvényesek az autó biztosításai. (Az már nem EU.)

2012. márc. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsod. A Ciprusi utazást (4 nap) az alábbi árakkal hoztam ki (/fő):


- repjegy illetékkel, mindennel oda-vissza: 7000Ft

- szállás Agia Napa 2 éjszaka 3* Félpanzióval: 7700Ft

- szállás Paphos 4* félpanzióval, tengerre néző szoba: 12 000Ft

- autóbérlés 4 nap: 5325 Ft (/fő 21300Ft/autó)

Összesen: 32 000Ft/fő repülővel, autóval, félpanziós ellátással, 4 éjszaka 5 nap 4 főnek. Nem hiszem, hogy ilyen árakat egy utazási iroda tudna biztosítani.


Mivel időben teljesen mobil vagyok, így 90%-ban tudok alkalmazkodni a legolcsóbb repülőjegyekhez, ami lényegében az utazási irodás kedvezmény alatt van kézipoggyásszal számolva. Mivel a kézipoggyászban 10 napra elég dolgot el tudok vinni, így a repjegy nagyon olcsó.


Természetesen csak annak éri meg magának összerakni egy utazást, aki nem fél a kihívásoktól, kézipoggyászba bele tudja tenni az összes holmiját, nincs szüksége magyar idegenvezetőre a célországban, ha bármi probléma történne, akkor meg tudja az oldani. És ami talán a legfontosabb, Európán belül gondolkozik. És persze max. 7-9 napra megy. + lehet, hogy egy repülőgépes átszállással is számolni kell.


Tavaly Egyiptomba mentem utazási irodával, és odaérkezésünkkor nem volt szállás (a hotel zárva volt). Az utazási iroda villámgyorsan elintézte nekünk, hogy kaptunk új szállást, ami ráadásul félpanzió helyett All inclusive volt. Na most ha azt az utat én szerveztem volna, akkor nagyon kétségbe lettem volna esve, ha nem lett volna szállásunk. Európán belül annyira nem veszélyes ez, mindenki beszéli az angolt, gyorsan megoldható a probléma.


Utazási irodákkal (Invia közvetítése) voltak rossz tapasztalatok, nem válaszoltak a neten meghirdetett, és foglalási ajánlatot kérő megkeresésre.


Eddig ami utazást csináltam saját magamnak, két főre, azok az alábbiak voltak:

Mallorca 5 nap: 25 000Ft (repjegy, szállás, félpanzió, autóbérlés)

Tenerife 8 nap: 89 000Ft (repjegy, szállás, félpanzió, autóbérlés)

Barcelona 4 nap: 27 000Ft (repjegy, szállás)

Prága 3 nap: 26 000Ft (busz, szállás, reggeli)

Bulgária - Napospart 8 nap 46 000Ft (4 fő, autóval, benzinnel, matricával, félpanzióval, Isztambuli egy napos kirándulással, várnai kirándulással)

Párizs 4 nap: 30 000Ft (repjegy, szállás, transzfer)


Persze voltam utazási irodával is olcsón pl. Rodoszon 69 000Ft-ért reggelis úton 8 napig, illetve Egyiptomban 8 napig 89 000Ft-ért (persze illetékkel, mindennel), All inklusive szálláson. Ezek Last Minute ajánlatok voltak, de mint írtam, én akármikor tudok menni, ha olyan ajánlatot látok, akkor azonnal indulok is a bankba befizetni, majd a reptérre.


Mindennek van előnye és hátránya.


Saját szervezés előnye: olcsóbb, teljesen szabad programok

Hátránya: ha baj van, nincs szállás, akkor csak magadra számíthatsz. Csak kézicsomagod van (10kg), nincs magyar idegenvezető.


Utazási iroda előnye: biztos utazás, ha baj van, van segítség, nagy csomagot lehet vinni, bevált fakultatív, magyar nyelvű idegenvezetés van.

Hátránya: drágább, drága fakultatív programok, amiken mindig van termékbemutató és sok emberhez kell alkalmazkodni.


Saját tapasztalat alapján a saját szervezés teljes ára minden programmal, szuvenírvásárlással stb. annyira jön ki, mint az utazási irodás alap ár fakultatív program és költőpénz nélkül.


Köszönöm a válaszokat. Ha Európán kívülre utazom, akkor biztosan meg fogom nézni a weboldalatokat, mert aki már neten is segít az utazóknak, az szerintem egy nagyon megbízható cég lehet. Hátizsákos útnak pedig tényleg csak az vágjon neki, aki a fentieket be meri vállalni!

2012. márc. 20. 00:57
 7/10 tazvagyok válasza:
Látom, nagyon tapasztalt utazó vagy! Jó utat, kellemes időtöltést!
2012. márc. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Mindenféle diploma mellett szívesebben dolgoznék egy utazási irodában, vagy inkább kinti helyszínen, mert szeretem felmérni a terepet és jó a netes keresgélés is :)


Köszönöm a segítséged!

2012. márc. 20. 22:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, én pár napja jöttem haza Ciprusról. A buszjegy Paphos-ból Larnaca-ba, Limassolba kb. 4-5 EUR, igen olcsó. Az út kb. 2 óra Limassolba, 3 Larnacaba. Sajnos nem sok busz jár, de szerintem össze lehet hangolni a repülővel. :-) Nekem legalább is sikerült, és nem volt gond.
2012. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most értem haza. Egy kis összefoglalás.


Ciprus nagyon drága. Az éttermekben egy étkezésre (ami azonban nagy adagot jelent), 6-7 euróval kell számolni + az ital 2 Euro, tehát összesen étkezésenként, fejenként 9 Euró. Így tehát mindenképpen érdemes félpanziót kérni, mert éttermes étkezések biztosan többre jönnek ki. Persze lehet sütni-főzni, de az idő, macera, stb.


Buszok gyakran jártak (mármint óránként láttunk buszokat), de nem mennek el a sziget egyik végéből a másikba. Érdemes autót bérelni, a legolcsóbb az Autounionnál ( [link] de a www.economycarrentals.com oldal kiadja az összes olcsó autóbérlős helyeket. Amire figyelni kell, ha valaki kerékre, üvegre és alvázra is szeretne biztosítást (teljes körű biztosítás), az +20 euró a helyszínen, de aki ezt nem kéri, annak a bankkártyáján zárolnak 500 eurót az autóbérlés végéig, illetve ha nem olyan tisztán viszik vissza a kocsit, ahogy megkapták, az +50 euró, ha kevesebb az üzemanyag az autóban, mint amennyivel elvitték, az +20 euró és a hiányzó üzemanyag mennyisége.). A benzin 1,41-1,42 euró/l körül van (2012.04.22.). Megengedett sebesség autópályán 100, közúton 80, városban 50 ÉÉÉÉSSSS MINDIG MÉRNEK!!!!!!!! Mi minden nap láttunk traffipaxot, akárhová is mentünk!!!


Strandok: Agia Napa, Cape Greco, Paralimni, Protaras nagyon szépek, Paphos részen inkább köves, sziklás (Coral Bay).


Érdemes elmenni Nicosiába (Lefkosia), mert kevesen keresik fel, de nagyon szép főváros, a világ egyetlen kettéosztott fővárosa. A török oldalon olcsók is az árak, mi négyen ebédeltünk, és 12 eurót fizettünk összesen. Melegebb van ott, mint a parton. A török oldalra magyar kártyás személyivel át lehet menni, vízumdíj nincs, csak egy papírt kell kitölteni (ami a vízum). Minden flottul, gyorsan megy, semmi macera.


Érdemes megnézni a Troodos hegyet, ahol sípályák is vannak. Érdekes élmény egy napozós délelőtt után hógolyózni a hegyen (április közepéig, végéig van hó).


Szuvenírt a fővárosban érdemes venni, a bazárokban az apróbb szuvenírek 12 euróért vannak, ezek a tengerparti városokban 2 eurótól indulnak.


Az élelmiszer árak is magasabban 30%-al a magyarhoz képest. 100Ft egy üveg ásványvíz, 580 Ft 2l márkás üdítő, 300 Ft 2l nem márkás üdítő. Gyümölcsök horror áron. Van Lidl, Carrefour, ahol érdemes vásárolni, de a bazár árak sem vészesen magasak, ha nem napolajat és fagyit szeretnénk venni.


Tehát összességében félpanzió legalább kell, autót érdemes bérelni legalább pár napra (napi 17 euróért van autó), vigyázni kell az éttermek áraival.


Negatív: az internetet "féltik". Még 4 csillagos hotelben is csak az aulában van ingyen wifi, de a hotelek le van fedve fizetős wifivel (2 óra 10 euró!!!). Aki netezni szeretne, éttermeknek van Free wifijük, a kódot bent kell kérni rendelés után.


A sziget gyönyörű, mindenképpen érdemes elmenni. Olcsó repjegyek közvetlenül Budapestről, vagy milánói, római, stockholmi átszállással vannak (idén nyári szezonra 17000Ft-tól mindennel együtt június elejére).

2012. ápr. 23. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!