Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha nincs mit enniük a patkányo...

Ha nincs mit enniük a patkányoknak, akkor miért van olyan sok a padlásomon?

Figyelt kérdés

Tele van profi méreggel az egész padlás. Le van mind rögzítve, körbe is van rágva az öszes, de semmi javulás.

Vályogtégla a ház majdnem összes fala itt csinálnak réseket, majd éjszakánként azokban kaparnak, ami nagyon idegesítő.

Volt olyan év,hogy a padláson szétterített diót mind megették.

A tavalyi diókat egy nagy papírdobozban tartom, két üveglappal a tetején.

A patkány képes arra, h még így is megérzi a dió szagát?


febr. 4. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Macsek nincs a környéken akit feltudnál küldeni a padra?

Vagy a D vitamin is hasznos, itt írja valaki: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__1126..

febr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs macskám, kutyáim vannak.
febr. 4. 12:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy lejárnak enni. Valószínűleg van földszinti kijárata is a kérójuknak.

Az érdekes, hogy a papírdobozt nem rágták szét a dió miatt. Jó a szaglásuk. Én ilyesmit zsákban, a keresztszarufára felkötve tárolok veszélyes helyen. Azt is észreveszik, de nehezebben jönnek rá, hogy jussanak hozzá.

Próbáld ki a csapdázást, az a legolcsóbb. Van az a hagyományos lecsapós, mint az egérfogó, csak nagyban. Nálam patkányok ellen az almadarab vált be legjobban, rézdróttal rögzítve, hogy ne vigyék le róla, hanem rágni kelljen. Padláson, ahol nincsenek elkényeztetve, meg szomjasak is, biztos nálad is jó lesz.

febr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Használok csapdát is kettőt. Volt, h a mérget körülették, de nem kapta el a csapda.

Hazudok,mert a múlt héten egy ott maradt.

Most megpróbálok liszttel kevert gipszet, bele diót, v. kutyatápot, mellé pedig vizet.

Épp ma láttam, h ettek belőle.

febr. 7. 16:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Almával próbáld a csapdát. Másra nálam se mentek napokig, aztán az almára első esetben félóra alatt ráment az egyik, a második esetben pedig este raktam ki, és reggelre meglett.
febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs mit enni, akkor szerintem nem mennek oda. (A szárított magokra gondolok.) A mi padlásunkon sose láttam, nyáron meleg, télen fagyos a padlás, kellemetlen hely.

A szomszédság rendben tartott, gondos, tiszta udvarú? Lovarda, tyúkól, trágyadomb, komposzt, csűr esetén ott lehet az életterük és átjönnek hozzád mondjuk pihenni, ezért bárhogy irtod lehet utánpótlás.

febr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A szomszéd ház elé régóta lakatlan. Semmi mozgás.

Gondolom, h onnan jöhetnek.

Múlt héten szóltam egy patkányirtó cégnek,akik a terep felmérése után (állítólag nagyon erős) mérget és patkányfogó dobozokat raktak le.

Azt mondták, h legyek türelemmel.

A mérgeknek állítólag 5-6 nap alatt mutatkozik a hatása.


Hát nem tudom......

Három nap után még meg sem volt kezdve a kirakott méreg.

febr. 26. 07:56
 8/9 anonim ***** válasza:
És látod/hallod még patkányok jelenlétét? Nem lehet, hogy időközben már elfogytak, részben az általad kirakott méregtől?
febr. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Biztos, h vannak még, mert minden este, sőt nappal is hallom a rágcsálásokat még a falakban is.
febr. 26. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!