Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehetséges kiirtani a patkányo...

Lehetséges kiirtani a patkányokat ha rengetegen vannak?

Figyelt kérdés
Patkányok szaladgálnak az udvaron nappal és tele van patkány lyukakkal a föld. Rendeltem a netről ipari patkányirtó csomagot, de ezek már hónapok óta itt lehetnek mert hallottam kaparászást éjjelente a tetőről, csak azt hittem hogy mókus vagy valami más. A németjuhász kutyám nem foglalkozik velük, macskákat meg elkerget az udvarról. Meg lehet ezt oldani valahogyan? Sok patkány lyukat találtam fűnyíráskor. Ennivaló van kint, a kutyámnak.

2023. júl. 18. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Nem
2023. júl. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hívj olyan írókat, akik kutyákkal és görényekkel írtanak.


Lehet, hogy kell 2-3 alkalom, de q végén nem marad patkány.

2023. júl. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Görény és kutya elintézi. Nézz vidiket a youtube-on!
2023. júl. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Esetleg patkányméreggel, de akkor sok kell.!Van kék granulátum, vödörrel az nagyon jó. De előtte semmilyen kaja ne legyen nekik elérhető. Kutyának annyit adjál, hogy ne maradjon. Nem sokat kell egyszerre kirakni a méregből, mert elhordják, nem eszik meg. Csak folyamatosan pótoljad. Még egy kis plusz, hogy tegyél ki nekik inni, de fagyállós vizet.(motor hűtő fagyálló )

Természetesen olyan helyre, hogy haszon állatok, vagy a kutyád ne férjen hozzá ! Én így irtottam ki egy gazdasági épületből őket. Pár napig egy sem fog elpusztulni. Ugyanis olyan a méreg, hogy nem mindjárt hat, mert különben nem eszik meg a többiek, ha 1-2 elpusztul. Nagyon rafinált állatok !

2023. júl. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

Szalonnát kell fagyállóba áztatni, nekünk csak az segített, se a méreg se a csapda.


A kutya viszont sehogy se férjen hozzá!

2023. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Olyan fekete dobozokba tettem mérget amit a kutyám nem tud megenni onnan. És ha elkap egy mérgezett patkányt?
2023. júl. 18. 20:19
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
Én úgy tudom, hogy a kutyák nem eszik meg a patkányt, a patkányozó kutyán kívül pedig meg se fogják, mert azt hiszem alapból mérgező számukra és ezt érzik, de lehet, hogy ez csak faludi legenda
2023. júl. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

*falusi legenda, bocsi :)


A fekete dobozos mérget nekünk meg se kóstolták, érintetlenül hagyták

2023. júl. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A mérgezett patkányt ha olyanja van megeszi a kutya, így ha méreggel írtasz a kutyát bent kell tartani.

A mérget ilyen mennyiségben viszont nem fogja a patkány megenni, hiába teszel zsák számra nekik, mert nagyon okos állat. Először csak néhány eszik az új ételből, és ha nekik valami bajuk lesz, az összes többi patesz elkerüli a mérget. Így ha méreggel akarsz írtani akkor a mérgeket váltogatni kell, mindig olyat használva amit az adott csapat még nem ismer. Ehhez profi cég kell ilyet tömeg esetén, pl. Bábolna Bio.

A másik lehetőség a görényes-kutyás írtás, őket is többször ki kell majd hívni, viszont szépen összeszedik a teljes csapatot.

2023. júl. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kölcsönadom a 3 kutyámat.
2023. júl. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!