Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Amikor a patkányt elfogjátok...

Amikor a patkányt elfogjátok patkányfogóval(kalitka) akkor hogy végzitek ki?

Figyelt kérdés
Van rá valami kíméletes megoldás?

febr. 11. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Aki élvefogót használ, az többnyire elviszi a határba és elengedi. Aki meg mindenképp elpusztítaná, az nem foglalkozik azzal, hogy mennyire humánus a csapda.
febr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Minek venne az ember élvefogó csapdát, ha nem élve akarja elfogni a patkányt?

Egy élvefogó csapda árán veszel 20 hagyományos lecsapóst, és no problem.

febr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Késsel lefejezed - hivatalosan elfogadott és humánus módszer. A laboratóriumi rágcsálók leselejtezésére asztal szélére szerelt vágószerszámot használnak.
febr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
2-es a lecsapós csapdákat úgy kijátsza hogy csak a csalit meg az idődet pazarlod rá. Legalább is nálunk mindig lelopta a csalit. Az állatok nem olyan buták mint azt gondolnánk. Mi is élvefogóval tudtuk a patkányt elkapni de volt amikor 1 hét múlva sikerült. Tudja hogy csapda és érzi is az emberi szagot rajta de egy idő után a hasa behajtja a csapdába. A kérdésre válaszolva pedig a leghumánosabb ha elviszed egy messzebbi erdőbe és elengeded.
febr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nincs sok értelme.


Régen vízbefojtották őket, de a hagyományos csapdák sokkal humánusabb és gyorsabb halált adnak nekik. A fulladás sokáig tart.

febr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Van ráció a patkány élve befogásában akkor is, ha végeredményben ki akarjuk nyírni őket.


A patkány nagyon intelligens és kollektív tudattal élő állatfaj, így a halálos csapdákat és a gyorsan ölő mérgeket egy idő után teljesen elkerülik. A patkányállomány teljes kiirtása ezért komoly szakértelmet, és széles eszköztár alkalmazását kívánja meg.

febr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

4

"Legalább is nálunk mindig lelopta a csalit."

Akkor nálatok a patkányok nyerték az IQ-versenyt. :)

Nálunk én, mert a csalit rákötöm rézdróttal a tányérra, amit le kell nyomni. Így kénytelenek ott rágcsálni, csatt.

Van olyan fogó, aminek a tányérjára eleve 2 lyukat készítenek, hogy könnyebb legyen a csalit rákötni.

[link]

Aminek nincs, annál meg két drótot teszel a tüske alá, a tüskét visszahajlítod fogóval, hogy tartsa a drótokat, és kész. A drótokat ráhajlítod a csalira, hogy a patkány ne tudja kivenni.

Legutóbbi két patkányomat 2 centis almadarabbal fogtam meg. Az első a csapda kihelyezése után fél órával már rajta volt, a második esetében meg este kiraktam, reggelre rajta volt. Nem érdekelte őket a szagom.

febr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Lecsapóst azért nem szeretném alkalmazni mert nem szeretném fogdosni a patkányt, inkább vízbe folytom kalitkástól, semmi esetben sem szeretném elengedni, csak nem akartam, kínozni inkább valami gyors halált keresek. Használok patkány mérget is a gélt de felére vették a bromadiolont benne és szinte hatástalan,hacsak nem zabál belőle be, a granulátomot meg nem eszik, mert találnak diót, így maradt a csapda.
febr. 11. 15:45
 9/11 Grimfox ***** válasza:
100%
Valami keménnyel erősen el kell találni a fejét. Légpuskával szerintem be lehet lőni a csapdába, és ugyanúgy azonnal öl, mint a csapós csapdák. Esetleg kloroformot, vagy hasonló, kábító hatású mérget lehet még használni. Az egész csapdát berakod egy szemeteszsákba, és pár átitatott vattacsomót mellékelsz. Elalszanak, és elpusztulnak tőle. Csak ez lassabb. De át is lehet önteni egy vödörbe, vagy hasonlóba, és ott kevesebb kloroformot kell alkalmazni. Mondjuk nem biztos, hogy lehet kapni kloroformot külön engedély nélkül. Mi gimnáziumban, patkányboncoláskor használtuk.
febr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

170-ért veszel egy pár háztartási gumikesztyűt, azzal fogdosod a patkányt. Vagy még azzal se, mert én úgy szoktam, hogy a fogót fogom csak, a kuka fölé tartom, aztán a másik kezemmel megemelem a lecsapó drótot, a patkány kiesik. De még ezt is kesztyűben csinálom... Az egeret megfogom, de a patkányt valahogy nem szeretném.

Gélt meg olyant vegyél, amiben brodifakum a hatóanyag. Hatásosabb is, meg jobban is szeretik. Fűzd fel drótra, amit kiraksz, különben egy patkány elviszi az összeset a fészkébe, a többinek nem jut.

febr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!