Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hány házikedvenc (nem haszonál...

Hány házikedvenc (nem haszonállat) az ami szerinted már red flag valakinél?

Figyelt kérdés

Azaz első sorban kutyából és macskából, hány az, ami már sok?


Aminek a gondozása már egy egész állás, és már átlépi azt határt, amit tisztességgel teljesíteni lehet?


Az a szám, aminél már felaszalad a szemöldököd, hogy ezek az állatok el vannak hanyagolva?



márc. 15. 19:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem vannak emberek akiknek nem életcéljuk hogy napi 3szor szarni vigyenek egy kutyát és megcsonkítani meg kínozni egy lakásban. Plusz alapból aki állatot tart hobbi célra, ott már van valami baj a fejben, bár azt tudom hogy manapság ez teljesen elfogadott.

Szóval 1 már redflag

márc. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%
Most mi ez az új divat itt a gyakorin hogy állatot tartani redflag és a világ legszörnyűbb dolga kb?🤡
márc. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
21%
08:58, nyilván nem komolyan írják ezeket, ez csak “válasz” arra a, mostanában szintén elterjedt felfogásra, hogy az állat (főleg a kutya) azonos kategória a gyerekkel, tilos az udvaron tartani, csak a legdrágább tápot szabad adni neki, és úgy általában az egész életedet hozzá kell igazítani, különben szaralak vagy, és ajándékozd el szerencsétlen állatot.
márc. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván függ attól hogy panellakásról vagy kertes házról beszélünk. Panelban max 2 állat az egészséges szint szerintem, mindegy hogy macska vagy kutya, ha kertesház, vidék akkor kutya 3, macska akár 5+ is felőlem, mondjuk én inkább macskás vagyok.
márc. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
19%

09:31-gyel teljesen egyetértek. Alapvetően semmi gondom nem lenne a kutyatartással, hiszen nem az én életem, azt csinál amit akar. De sajnos kezdünk átesni a ló túloldalára. Több kutyafuttató épül mint játszótér, több kutyakozmetika, mint fodrászat, és manapság nem lehet elmenni a parkba vagy erdőbe hogy ne lépnél kutyaszarba. Na meg a folytonos kutyaugatás és hogy már teljesen elfogadott kutyát bankba, boltba, munkahelyre csak úgy behozni.

Tulajdonképpen egy "választeakcióként" vagy "ellensúlyként" elkezdtük egyre többen utálni a kutyatulajdonosokat (nem a kutyákat!). A "legprolibb" dolog ma mart a kutyatartás és tudatosan/tudatalatt de IGENIS egy gyerekpótlék

márc. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
A terület nem jelenti azt, hogy foglalkozol is vele. Akármekkora a telek, a kutyának vannak igényei.
márc. 16. 23:50
 17/23 anonim ***** válasza:
31%

Én a saját kis világomat tudom csak le írni. 3 kutya, 1 macska, 1 nyuszi, 1 agáma, 4 kecske, 7 malac, 1 liba, 5 tyúk + 28 saját keltezésű csibe.


Ebből ami házi kedvenc, a kutyák, macska, agáma és a nyuszi. De ezek mellett a haszonállatokkal is foglalkozni kell hiszen nem etetik és nem takarítják ki magukat. 1 kutya van az udvaron a többi kedvtelésből tartott állat a házban. Sokban függ a kutya fajtájától és személyiségéből.


A kertesház előnye, hogy nálunk az összes kutya igényét kielégíti. Napi szinten nem szoktuk sétáltatni, DE ha az idő is engedi alkalomadtán sétálnak velünk, illetve nagyon szeretnek utazni. De ők ilyen kutyák. Egy vizslát már napi szinten vihetsz sétálni ha csak nincs irreálisan nagy kerted :D rendben lehet tartani ha nem vagy lusta és hanyag.


Embere válogatja kinek mi a sok és mit tehet meg. Bárkivel beszélek és szóba kerül a három kutya, ki kerekedett szemekkel néznek hogy az sok. Valószínűleg az ő életvitelükbe nem férne el.

Emellett menhelyen dolgozom, egy emberre akár 50 kutya is sok már vagy akár macska. Nem elég egy állatnak sem, hogy csak kaját teszel elé, napi szintű törődést igényelnek ők is. Csak számold ki ha egy kutyával napi fél órát foglalkozol mennyire jön ki munka meg minden mellett.

márc. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
17, te a teljes állás kategória vagy.
márc. 18. 11:05
 19/23 anonim ***** válasza:
75%

17 es. De hát a te eletviteledbe se fer bele. Hiszen magad irod, hogy max alkalom adtan viszitek setalni oket. Ez rohadtul nem a kutya igenyeinek a kielegitese. Attol , hogy egy kertbe vannak kib@aszva meg nem tartod oket jol.

Ha azt mondanad mindharom kutyaval jarsz minimum heti 4x setalni , napi 2x1 orat tanitod oket , jatszol veluk , az oke lenne.

De igy...🤷‍♀️ csak tartod , de minek ?

márc. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

És mi ez hogy minden igényüket ki kell elégíteni? Komolyan egy kutyának szenteled az életed?

A saját gyerekednek még oké, de egy kutyának?

márc. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!