Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hány házikedvenc (nem haszonál...

Hány házikedvenc (nem haszonállat) az ami szerinted már red flag valakinél?

Figyelt kérdés

Azaz első sorban kutyából és macskából, hány az, ami már sok?


Aminek a gondozása már egy egész állás, és már átlépi azt határt, amit tisztességgel teljesíteni lehet?


Az a szám, aminél már felaszalad a szemöldököd, hogy ezek az állatok el vannak hanyagolva?



márc. 15. 19:43
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Ahogy a gyerek ugy a kutya is az en dontesem. Egyik se kerte , hogy megszuljem/befogadjam.

Ugyhogy igenis ugyan ugy felelősségel tartozol egy kutyaert mint a gyerekedert. A kutyat is elvittuk orvoshoz , nem hagytuk meghalni. Es nem b@sszuk ki a kertbe egesz napra , hogyjovanazugy ... hiszen szuksege van a setakra minimum heti 4x egy nagyobb turara. Tanitjuk neveljuk es minden tolunk telhetot megteszunk , hogy minden igenye kielegitve legyen. Hiszen ahogy mar irtam , nem o akart velunk elni. Mi fogadtuk be , es mi dontottunk ugy , hogy felelossegteljes gazdai leszunk.

márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
0%

Lehet orbánozni, de túl jó dolgunk van. Túl sok szabadidő, túl sok pénz (igen, pénz is hiába kevesled)

Pont egy tök jól ide passzoló mondás:

"A kutya is jó dolgában bolondul meg"

Azért szerintem ez elég durva. Mennyi időt, pénzt, szeretetet pocsékoltok egy állatra teljesen értelmetlenül. És bizony, ezeket mind a családtagjaitok, embertársaitok elől veszitek el.

Egy kutya ezeket nem tudja értékelni, tetszik vagy nem, de egy buta ösztönállat. Persze értem én, hogy ez egy hobbi, meg mindenki azt csinál amit akar, de ez akkor is durva.

márc. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Kedves 19-es válaszoló. Értem amit írsz, de nem írtam mekkora a kert területe és mint írtam sokban függ a kutya fajtájától. Egy vizslának valóban nem lenne. Ahogy azt is írtam ha az idő engedi. 40 fokban nem fogom sétálni vinni, ahogy esős szeles időben sem. De szerencsére hamar jött a jó idő ezt mi is kihasználjuk kirándulással ahova a kutyák is velünk tartanak természetesen. Írhat bárki bármit a betűkön keresztül senki nem lát bele a másik életvitelébe. Érdekes bárki jön hozzánk mindig meg kapjuk hogy ezeknek a kutyáknak milyen jó dolguk van. Ha az ember kutyát szeretne tisztában kell lenni azzal mit vállal. Természetesen el férne nálunk még kutya de pont emiatt nincs több. Hárman vagyunk, így mindenki viszi a saját kutyáját 🙂 a játék idő is megvan, már amelyik kutya igényli, az egyik hamar fárad és nem bírja a meleget. Ugyanakkor azt vettem észre hogy a menhelyről hozott kutyák nem ismerik a játékot, ami egy részről elszomorít a másik hogy több törődést és foglalkozást igényel míg rá jössz mi teszi őt boldoggá. Ha erre rá jöttél nincs probléma :)
ápr. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!