Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kutya okosabb állat, mint a...

A kutya okosabb állat, mint a macska?

Figyelt kérdés
Tudományosan érdekel, nem az, hogy a macska nagyon okos, mert odafut hozzám ha meghallja a hűtőajtót, megtanulta használni a kilincset stb...

márc. 17. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem, olyan nincs, hogy okosabb vagy kevésbé okos, egyszerüen más.
márc. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Teljesen más viselkedési formában élnek a kutyák és a macskák is.
márc. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez alapvetően fajtafüggő is de egy adott macska lehet okosabb egy adott kutyánál,egy adott kutya lehet okosabb egy adott macskánál.Véleményem szerint a kutya okos,jól képezhető,és sok dolgot magától is eltanul az embertől..egy macska sokkal önállóbb,intelligensebb.

Nekem van 2 rottweilerem és 4 macskám,bár sokan úgy vélik mert talán több a kutyás ember mint a macskás hogy a kutya okosabb,de szerintem ez nem igaz,a macska is ugyanolyan okos csak makacsabb,én személyszerint a macskákra szavazok és nem azért mert jobban szeretem őket mint a kutyákat.

márc. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 jpeacefuler ***** válasza:
10%
Igen
márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Hát... Szerintem biztos van okosabb kutya a macskánál, és okosabb macska a kutyánál. Kilenc évig volt macskám, az utóbbi hat évben két nagyobb kutyám van. A két kutya között is világnyi különbség van, egyikük butácska, időnként "lefagy", máskor képes hátrafelé nézni séta közben a semmire, aztán beveri a fejét az első oszlopba. A másik kutyám utcai kutya volt kölyökként, erdőben nőtt fel, feltalálja magát, furfangos, mégsem képes eljutni oda fejben, hogy ha résnyire nyitva az ajtó, akkor az orrával vagy a mancsával rásegítsen a dologra, hogy kimenjen. Ezzel szemben a másik, a butább kutyám, ha ki akar menni, nem rest felágaskodni és lenyomni a kilincset, ellenben neki sem erőssége, hogy orral vagy mancssal rásegítsen a dologra. A macskámnak magától értetődött megpróbálni. A megnyilvánulásai, a viselkedése okosabb volt a kutyáimnál, ellenben a túlélésben ez nem igaz. Nélkülünk csont és bőrként végzi az utcán.
márc. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

A macskák, legalábbis az enyém sokkal megbízhatóbb mint a kutyák!

Ha a macskám táljához nyúlok egyáltalán nem morog a macskám ha hozzányúlok a fejéhez amikor eszik.

Pedig nem lett megtanítja.

Lehet mínuszozni.

márc. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

Ezt kb. hetente megkérdezi valaki. :)

Csak hogy segítsek: kicsit lejjebb kell tekerni ezen az oldalon, és a kapcsolódó kérdések, meg a kapcsoló kérdésekhez kapcsolódó kérdések közt biztos lehet legalább ezer választ találni.

márc. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

#7:

Csakhogy ezen az oldalon divat, hogy az emberek b*sznak használni a keresőt, és ez nem csak az Állatok témakörben van, hanem kb. mindenhol.

márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szempontok alapján?

Ha az a szempont, hogy azért okos a kutya, mert azt csinálja, amit mondasz neki - ha valaki arra kér, hogy ugrálj fél lábon, okos vagy, ha megteszed?

Ha azt, hogy egy kutya nem tud az ember nélkül élni, akkor a macska okosabb.

De nem lehet összehasonlítani, mert más faj, más tulajdonságokkal.

márc. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fifikásabb!
márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!