Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy kell egy olyan felnőtt...

Hogy kell egy olyan felnőtt lovat betörni (megtanítani azokra az alapdolgokra h megtürjön egy embert a hátán)?

Figyelt kérdés
lécci irjatok le részletesen h h lehetne betanitani(mivel kezdeném, jutalomfalatok stb.)
2009. jan. 7. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is egy betanítatlan lónak meg kell szoknia a nyerget és a többi dolgot. Megkell szoknia hogy ülnek rajta. Ha ezek már megvannak és normálisan tűri a dolgokat, akkor én azzal kezdeném hogy megtanítanám hogy hogy menjen balra illetve jobbra. Húznám a bal oldalát addig ameddig balra nem fordul és ha balra fordult megvergetem a nyakát, megdicsérem, adok neki jutalom falatot (akár egy negyednyi alma is megteszi), aztán ugyanezt a másik oldalra is. Ha már mind2 simán megy akkor jönne a többi alap dolog: hogyan kezdjen el ügetni, vágtázni stb. Kicsit megbökdösném az oldalát a cipőm sarkával hátha beindul kicsit. Na meg persze a megállja is megkell tanítani... Minden meglehet neki szépen fokozatosan. Idő kell hozzá. Sok szerencsét! :)
2009. jan. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először mindenképpen magadat kell beanítani, ehhez legjobb lenne, ha elmennél egy lovardába (esetleg vinnéd a lovat is), és ott kérnél infót, amit mellesleg gyakorlatban is meg tudnak mutatni, és segítenek ha kéred. Ha nincs rá pénzed, akkor le lehet dumálni a főnökkel, hogy te dolgozol ott, és cserébe tanítanak neked ilyen dolgokat, ez is járható út. Ha erre sincs lehetőséged, akkor marad a szakirodalom, mi nem a legjobb megoldás, mert előfordul, hogy a valóság, és amit a könyvek írnak eltérnek, illetve hát mégiscsak jobb a gyakorlati tapasztalat, mint a "használati útmutató".

Ha ezeket megteszed, akkor már nem lesz kérdés, hogy hol is kell kezdeni;)

2009. jan. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha odaadod szakembernek, hogy lovagolja be neked. Abból semmi jó nem szokott kisülni, ha a ló és a lovas is tapasztalatlan.
2009. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp keress magatonak egy szakembert!

Az ő irányítása alatta aztán amjd szépen lassan összeszoktok és megtaníthatjátok egymást a másik kezelésére.

Ha nem értesz hozzá(feltételezem) akor ne nagyon kezdj neki otthon a saját szakálladra dolgozni a lóval mert akkor tuti, hogy a végére egyikőtök se jár majd jól.

Azonban haverkodni földről megszoktatni arra hogy hívásra odajöjön ilyen apróságokat már csinálhatsz vele ez a későbbi munkát nagyban megtudja könnyíteni!

a kengyel legyen veled :-)

2009. jan. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Felső menüsort, jobb felső sarkot tudom ajánlani.

2009. jan. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Először is szerintem úgy kezdd hogy: rászoktatod a kantárra. Utána a lépésre futó száron.Mind a két irányban. Utána ügetés és vágta.Addig ne ülj rá míg meg nem szokta a nyerget. Én halottam olyanról is hogy egy zsákba homokot vagy bármi mást tesznek és így szoktatják rá a súlyra. És ez után ülj rá. De ha nem vagy tapasztalt lovas akkor tényleg bízd egy szakemberre. Mert ez egy nagyon intenzív munka. Addig is sok sikert.
2009. febr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!