Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Most kaptam egy törpenyuszit,...

Most kaptam egy törpenyuszit, ami elég vad, karmol, morog, meg félős. A nyuszika már felnőtt. Mit csináljak vele, hogy magamhoz szoktassam? Hogy ne féljen tőlem, és esetleg pórázon is tudjam néha kivinni a fűre sétáltatni, legelészni?

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
nos ne zaklasd! hagyd hogy ő közeledjen feléd. próbáld meg finom falatokkal a kezedben magadhoz csalogatni.
2010. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kis nyúlnál az a taktika, hogy zárd egy ketrecbe 2 hétre, addig ki ne engedd, hogy megszokja hogy az az ő lakása, ott biztonságban van.


Aztán kinyithatod a ketrecet, és akkor elméletileg nem fog szanaszét bogyózni a lakásba, hanem mindig vissza fog menni a ketrecbe ha wc-znie kell.


De ha már most is szabadon futkos, akkor esélyed nem lesz a szobatisztaságra szoktatni és nem is lesz olyan kezes.

Hát nem tudom, végülis megpróbálhatod ezt a bezárás dolgot, aztán majd kiderül hogy milyen lesz.

2010. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Légy türelemmel.Talán előbb-utóbb rájön hogy nálad nincs mitől félnie.És kényeztesd de csak amennyire hagyja.
2010. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztos most azért vadul, mert vissza akar bújni a biztonságos helyére, ezek nehezen tűrik a változtatásokat.

Jobban szeretnek egy helyen lenni, ő úgy fedez fel, hogy előszőr kell legyen egy biztonságos kis zuga, ahova elbújhat előled is akár, aztán kijön, körülnéz, visszamegy, megint kijön, akkor messzebbre merészkedik, aztán visszarohan. Ők ilyenek. Lassan szoknak hozzá az új helyhez, mondom minimum 2 hét.

2010. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2010. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez volt a problémám. Tavaly kaptam egy haveromtol egy akkor 2 éves nyuszit. Olyan vad volt hogy helyböl amputált 3kezet egyszerre kábé.:D

Mondjuk nekem az volt a szerencsém hogy volt még 1 törpenyuszim és egy tengeriamalcom is ök együtt voltak egy ketrecben így melléjük raktam a másik nyuszi ketrecét és könnyebben helyhez szokott. Minden nap simogattam meg cuki hangon beszéltem neki olyan fél orán keresztül. Mára elértem azt hogy ok nélkül ne harapjon meg ne legyen olyan agresszív, de a ketrecböl kivenni még mindig nem lehet.

2010. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, sokat segítettetek, megpróbálom valahogy magamhoz édesgetni, sokat foglalkozni vele, simizni, meg beszélni hozzá. Hátha sikerül, de én bízom benne hogy fog!
2010. jún. 6. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!