Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Pókfóbia mitől alakulhat ki?

Pókfóbia mitől alakulhat ki?

Figyelt kérdés

Nagyon kicsi korom óta félek nyolclábú barátainktól, de annyira, hogy például ha az ablakom sarkában, a szúnyoghálón kívül van egy pók+pókháló, akkor akkor sem nyitom ki az ablakot, ha éjszaka megfulladok a melegtől. Tehát mitől lehet ez?

Olvastam valahol, hogy attól van, hogy valakit nem szeretnek/szerettek a szülei, de ez rám nem igaz. Segítsetek!


2010. nov. 4. 19:30
1 2
 11/17 anonim válasza:
Ja, és azt kihagytam hogy nagyon próbálok ellene küzdeni de már egyszer igaz hogy nagyon pici de nekem az is olyan félelmetes mint egy madárpók, egy picike ilyen fekete pókot a kezemre vettem , először kesztűvel, majd szabad kézzel. de cska úgy hogy egy barátom ott volt és ő leszedte ha szóltam.
2011. okt. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Én a legkisebbtől is remegek. Én sem tudok mozdulni sem, és még csak le se merem csapni... (Detti)
2011. nov. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Nem tudom velem is ez van pedig rám sem igaz a szülős dolog. Ha meglátok egy pókot kinyírni sem merem sőt porszívóval sem merem felszívni.
2015. okt. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Én is nagyon félek a pókoktól, ha meglátok egyet mondjuk a szobámban akkor totál kiakadok és kimenekülök amilyen gyorsan tudok, és egy darabig vissza sem megyek csak ha anya lecsapja, vagy kidobja...csak én nem ledermedek, hanem sírok, ami elég gyerekes, de bemtok vele mit kezdeni
2015. nov. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hello! Valaki tud megoldást a pókfóbiára? Ha meglátok eggyet nem nyugszom ameddig le nincs ütve, és utánna napokig nem tudok aluni. Amikor meglátom a pókot elkap az a leírhatatlan félelem hogy "hogyan fogok én így éllni, mikor akármelyik pillanatban elöbukkanhat egy" 1hónappal egyelőtt egy kicsit méretesebb szőrös pókot találltunk a kertesházban. Végül leütöttük, de mikor a párom kinyitotta a zsepkendőben rejtőzött halott pókot, még csak a látványtól is (hiába volt döglött) remegni kezdtem. Sürgősen kéne a gyors megoldás nem tudok így élni! :(
2017. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én is írtózom tőlük és arra tippelek, hogy pl nekem 3 féltestvérem van, akik külön nevelkedtek ugyebár. Mind idősebb nálam. Ők nagyon jól lettek nevelve, elég szigorú az anyjuk. Én viszont pont fordítva. El voltam kényeztetve ellentétben velük. Szerintem lehetséges az is, hogy akik rendesen meg lettek nevelve ezálltal "kemény fából faragták őket" nem félnek a pókoktól. Ellentétben azokkal, akik el voltak kényeztetve, hisztiztek ha nem kaptak meg valamit stb. Szerintem ez is lehet egy kiváltó ok. Végülis, nem mindegy, hogy kint szedted gyerekkorodban a szőlőt a bepókhálósodott fürtökből, vagy bent űltél a szobába és gépeztél. A vidéken, kertesházba nevelkedők kiskoruknál fogva együtt éltek vele.

Ezzel nem áll szándékomban senkit sem megsérteni

2017. aug. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem sértettél meg,nem érzem magam megbántva, csak szeretném elmondani, hogy sajnos nem áll meg az, amit mondasz.

Én világ életemben falusi lány voltam, vagyok.

Gyerekkoromban még szőlőt szüretelni is jártunk a nagyanyámhoz.

Kertes házban élünk.

És sajnos pókfóbiám van.

Ha tehetném elköltöznék városba, panelba.

Ott azért jóval kevesebbszer fordulnak elő pókok, mint vidéken.

Ha meglátok egyet, akár kint az udvaron, akár bent a lakásban, gyorsabban kezd verni a szívem, remegek, és rám tör a sírás.

Utána még órákon keresztül azt érzem, hogy rajtam mászkálnak.

A párom már rendesen agybajt kap tőlem.

És amiben sajnos igaza van, hogy mivel a lányom ezt látta tőlem, így ő is retteg a pókoktól. Sikítva menekül, ha "találkozik" egyel.

2019. ápr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!