Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha elütnek egy állatot, mit...

Ha elütnek egy állatot, mit kell vele csinálni?

Figyelt kérdés

Az történt ma, hogy elcsaptak egy macskát a városban, de az állat nem döglött meg, hanem ott vergődött az út közepén.

Valószínűleg elég komoly sérülés érhette, nem hinném hogy gyógyítható lett volna.

Az a kérdés hogy ilyenkor mi a legjobb megoldás?

Kint hagyni az út közepén nyilván nem lehet, mert akadályozza a közlekedést, és egyébként sem humánus szenvedni hagyni. Az útról lehúzni még mindig kevés, az állat ettől még továbbra is szenved.

Talán a legjobb megoldás egy csapással agyonütni, de erre nem mindig van megfelelő eszköz, valamint megfelelő ember.


Tehát ilyen helyzetben mit kell tennie egy jóérzésű embernek?


2010. nov. 4. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Velem egyszer fordult elő ilyen szerencsére. Szintén macskát ütöttek el előttem. Nem sokat cécóztam, bevágtam a kocsiba, és vittem a dokinkhoz. "Szerencsére", csak törése volt.

Ő szintén nagyon vergődött, annak ellenére, hogy a sérülése nem volt halálos. Nem lett volna nyugodt a lelkiismeretem, ha csak úgy ott hagyom.

De biztos vannak olyan esetek, amikor tényleg úgy látszik, hogy nincs mit tenni, csak lerövidíteni a szenvedését. Hát erre nem hiszem, hogy képes lennék...

2010. nov. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Egy macskának kilenc élete van!
2010. nov. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
52%

A probléma ezzel csak annyi, hogy általában a jóérzésű embernek nincs elég pénze az "altatóinjekcióra". Sajnálom. A másik probléma pedig az, hogy Magyarországon (és szerintem főleg a kelet-európai országokban, csak hogy a közelben maradjunk) nincs meg az a kialakult empátia az állatokkal kapcsolatban, miszerint ők is éreznek, szinte "emberszámba" kell őket venni. Nem hiába kínoznak olyan sok állatot és nem hiába vannak tele a menhelyek...


Személyes tapasztalatom macskával még nem volt (szerencsére), de sajnos fácánnal és tyúkkal már igen. A fácánt elütöttük, kiszálltam az autóból, rám pislogott és nem tettem semmit. (hazahoztuk, elpusztult, megfőztük, megettük) A szomszéd tyúkját megfogta a kutyánk és egy pillanat alatt halálos sérülést okozott szerencsétlen madárnak. Amikor odaértem, a tyúk már rázkódott, vergődött. A szemem előtt lebegett a fácános példa és kitekertem a nyakát, hogy megszüntessem a szenvedését. Akármennyire is sajnáltam, szerintem ez volt a legjobb megoldás...


18/f

2010. nov. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nyuszit ütöttünk el jópár éve,úgy nézett ki,hogy pörkölt lesz belőle,de addig nyigtam,mig csak elvittük előbb állatorvoshoz...még 4 évig élt,egyik kicsinye ma is megvan
2010. nov. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

pfff..elütött állatot megenni...hát igen látszik h emberek vagyunk.

ha ilyet látnék fognám hazahoznám, vagy ha tudnám orvoshoz és segítenék neki. ha kell meg is tartanám nem dobnám utcára menhelyre meg inkább nem vinném. abba meg inkább nem gondolok bele hogy ha nem lehet segíteni rajta meg nagyon szenved mit tennék...soha nem bírnék állatot megölni. "sajnos" még akkor sem ha nagyon szenved. nem lennék rá képes.

2010. nov. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a macskával nem lehet sokat csinálni, de mondok neked egy brutál esetet...

szombathely elkerülőn elüthettek egy nagytestű kutyát... én csak a darabjait láttam már, ami ráadásul balesetveszélyes is volt, mert a hatalmas csont és húscafatokat kerülgették az autók... undorító volt és egyben siralmas.


ilyenkor igazából a közútkezelőnek el kell takarítania a dolgot, de nem mindig teszik meg. sajnos ez van :(

egy cicához meg végképp nem mennek ki...

2010. nov. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20.06-os! Az eutuanázia ára nem olyan drága,hacsak nem egy lovat ütsz el (az 9 ezer körül van..)
2010. nov. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

20:16 - Az elütött állatot nem úgy kell elképzelni, hogy cafatokra szakadt és nem volt egy ép része sem. Egyszerűen félrehúztuk a kormányt és mégis elénk szaladt (50km/h-ra lassítottunk!). Így szegény nem pusztult el, hanem az út szélén félholtan feküdt. Kiszálltam, hogy megnézzem mi lett vele, pislogott és nem tettem semmit, mert imádom az állatokat. Ettől függetlenül nem vagyok vegetáriánus, ez az élet rendje, a tápláléklánc. Mi megettük, s szerintem mindenki a szívére teheti a kezét, más is volt már így...



9:48 (utolsó) - Lehet, hogy nem drága az eutanázia, de az biztos, hogy ma Magyarországon nagyon kevés embernek van pénze még a saját gyógyszereire is, vagy akár üzemanyagra. Azok az emberek szerinted majd elvisznek egy "jelentéktelen" kis fácánt, nyulat, macskát vagy kutyát az állatorvoshoz? Nem hinném.

2010. nov. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nemrég volt egy eset, éjszaka jöttünk haza, út szélén állt egy kamion, a kamionos leintett minket ott feküdt mellette egy sérült őz, mondta nem tudja hazavinni mert Romániába megy de nem is volt szíve lecsapni. Az őz még feltartotta a fejét, nyugodtan viselkedett, akkor se tiltakozott mikor megsimogattam a fejét. Aztán apám a kamionostól kölcsönkapott nagykalapáccsal párszor lecsapta, de így se döglött meg teljesen zihált és hátrahúzta a fejét.(agonizált) végül 10 percig kellett a nyakán állni mert a kamionos már elment a kalapáccsal. Aztán elengedve megint zihált. :S

Megint fojtani kellett. Végül éjjel otthon feldolgoztuk. Szilánkos combcsonttörései voltak.

Nővérem a kamrában talált egérfiókáknak szokott kalapáccsal "megkegyelmezni" (habár sikongat közbe).

Engem fiú létemre nem vinne rá a lélek az ilyen megkegyelmezésre.

Sérült macskával/kutyával szerencsére még nem volt dolgunk.

2010. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!