Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Panelban lehet egér? Bemegy a...

Panelban lehet egér? Bemegy a lakásba?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 23:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Lehet. Párom koleszos, negyediken lakik, és a szobájában van egy egér. Eleinte csak a konyhában volt, a hűtő mögött, de aztán kirágta a szobaajtó sarkát, hogy be tudjon menni a szobába, és megrágcsálta az orchideák levelét is.

Szerintem is vagy élvefogót, vagy az egérfogót válaszd. A méreg véralvadásgátlót tartalmaz, az egérnek belső vérzése lesz, sokáig fog szenvedni, mielőtt meghal. A ragasztó szintúgy, mikor megpróbál kiszabadulni, csak még jobban belekeni magát, aztán nem tud mozdulni, míg meg nem találjátok, és már ti sem tudjátok kiszedni, akármennyire is megsajnáljátok. Sőt, addigra már egy csomó ragasztót is lenyelt, ami összeragasztja a beleit is...

2010. nov. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Tárolóba lehet,nem a lakásban.Most nem halljuk kaparászni.Amíg a tárolóban van,addig nem bántom.
2010. nov. 9. 12:08
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen, lehet.

Ha választani kell, akkor én a bogarat választom, azoktól nem félek.

2010. nov. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

bírom az ilyen válaszokat, hogy "á, biztos nem, kizárt, hogy a panelben felmászna az emeletekre..", satöbbi, pedig DE, felmászik, és nem a külső falon, hanem a strangoknál, a vízcsövek mentén.



én is egér jelenlétére utaló jeleket tapasztaltam, és mindenki azt mondta, csak képzelődöm, vagy bogár (itt sajnos, zöldövezet lévén rengeteg a zöld mezei poloska ősszel), rovar kaparászik, mit keresne, és egyáltalán hogy kerülne egér a 11 (!) emeletre??

és elolvastam az ilyen kommenteket, mint amik itt is vannak, megnyugodtam, mígnem egy este, mikor már csak hangulatlámpák világítottak, meg a tv, elfutott előttem egy kicsike, sötétszürke, majdnem fekete példány, azt hittem, hallucinálok, hiszen az egeret én világosabb színűnek ismertem, de azért felpattantam, és ott rohant vissza előttem a kanapé mögé, ahol a sarokelemek találkoznak, ahonnan előjött...


gyorsan net, tájékozódás házilagos csapda-ügyben, mert éjszaka lévén másra módom nem volt - mondjuk, aludni nem is tudtam volna ezek után, annyira irtózom ezektől az amúgy valóban cuki rágcsálóktól - csak ne nálam legyenek -, szal gyártottam egy gyors csapdát gyufaszállal kitámasztott lábosból, a közepén egy darabka sajttal és csokival, és kb két óra elteltével hangosan leesett a lábos, benne az egérkével, ami meglepően kicsike volt, tehát a fiatalabb generációhoz tartozik, következésképpen lennie kellett valahol egy családnak is...


nos, nálam család nem volt, valszeg a szomszédaimnál tanyázhatnak, nem tudom - én szóltam nekik, de mindkettő állítja, hogy náluk nincsenek - én mindenesetre kiszilikonoztam az összes lehetséges rést, átjárót a csövek és konnektorok mentén, amennyire tudtam, és azóta ürüléket se találok sehol, remélem, megszabadultam tőlük.


de mindenki figyeljen oda, ha gyanús, aprócska fekete köménymag formájú és méretű kis akármiket talál, mert az bizony egérürülék, nem más, és ne tévesszen meg senkit, hogy általában azt mondják, hogy a tortadarára hasonlít az egérkaki, mert nem éppen!


engem is ezzel tévesztettek meg, azt hittem a fűszer szóródhatott szét valahogyan - nem is volt sok -, miközben valóban az volt, aminek reflexszerűen tippeltem, és csak a netes kommentek tévesztettek meg, hogy egér nem lehet, így pár napig még nyugiban voltam, a kis dög meg szabadon garázdálkodhatott...


szóval figyeljetek, apró, teljesen kemény fekete kis köménymagok-szerűségeket kell keresni, ha kaparászás, motoszkálás tapasztalható, az bizony nem rovar, nem bogár, még ha a panel legfelső emeletén is lakik az ember!


és ahol az ürülék van, oda kell a csapdát felállítani, mindegy milyet, lényeg, hogy megfogja őket, mert az ürülékük bizony fertőzéseket terjeszt. (domestos, hypo és egyebek az ember jóbarátai ilyenkor, ahol ürülék volt, ott ajánlott fertőtleníteni!)


na csak ennyi, régi a kérdés, de én is mostanában kerestem rá a problémára, gondolom, sosem késő hasznos válaszra bukkanni, ha más is hasonló cipőben jár, bármikor.


ja, és még valami: semmilyen kaja ne maradjon elöl, se könnyen elérhető helyeken, és a morzsákra is vigyázni kell, mert azon is elvannak jó sokáig - mondják a tapasztaltabb sorstársak... én azóta mindent a hűtőbe pakolok el, még a péksütiket is, biztos, ami biztos.


állítólag ott fordulnak elő gyakran, ahol építkezés folyik a közelben, és megbolygatják az élőhelyeiket - nálunk éppen van ilyen, egy gyönyörű zöld területet építenek be lakóparkkal szemben velünk, úgy fél-egy km-nyire, csak egy út választja el a ltp-ünket ettől, és bár messzinek tűnik, de nem tudok másra gondolni, hiszen 16 éve lakom itt, és még sosem találkoztam rágcsálókkal, sőt, csótányokkal és hasonlókkal sem; de attól még...

2016. jún. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 JasDave válasza:

Mi pont most küzdünk egyel. Ráadásul úgy, hogy mikor ideköltöztünk mindent leszigeteltünk, még a szellőzőket is, és a rovarirtó csávó is csak hivatalból jön, hangyánk nincsen nemhogy más.

Tíz éve. Tíz éve semmi...

Erre..

Hihetetlen bakker. Reggel apám mondta, hogy látni vélt valamit ami beszaladt a konyhapulton a hűtő mögé, én csak a hangját hallottam akkora volt, de épp megy tönkre a hűtőnk, mondom szerintem csak behaluza az öreg. Van vidéki házunk tudom, mind tudjuk milyen az ha van, és semmi jele. Erre hazajövök, kinyitom a szekrényt, és megcsap a szaga. Nagyon jellegzetes... Ott a kis ürülék mindenhol.

Kb 2 napja lehet itt. Még nem talált meg semmilyen élelmet, ma este anyám is látta elfutni a függöny felé... Vagy a boltból hoztuk haza, vagy akkor jött be mikor a szemetet vittük ki nem tudom.. De itt van.

Én megcsináltam az összes humánus egérfogót ma estére amit csak lehetett. Most villany le és várunk. Megírom ha megfogtam. Panelban.. Egér.. Mi lesz a következő? Fekete elnök Amerikában?

2016. nov. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!