Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Késő délután a redőny felől...

Késő délután a redőny felől (tehát ablak közelében) kb 5 másodpercenként pattogást hallok, mintha valami nekiütődne a redőnynek/toknak. Valami rovarra gyanakszok, de kicsit se értek ehhez. Mi lehet ez? Panelban lakok egyébként, de földszinten.

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy azért, mert egész délután sütötte a nap a redőnyt és akkor hűl le? Nálunk is szokott pattogni a redőny, de ez csak egy tipp.
2011. okt. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, már legalább 45 perce...
2011. okt. 6. 18:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez csak a hőtágulás. Paneloknál gyakori, nálunk is állandóan kattogott, akár órákon át. Mindig este, mikor hűlt le. Tényleg rovarra hasonlít, én is azt hittem, de nyugodj meg, nem az. Az idegesítő hanggal viszont nem sok mindent lehet kezdeni sajnos.
2011. okt. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősömnek a családi ház padlásán volt egy légmentesen lezárt fém hordó. Amikor elért a hőmérséklet egy bizonyos értéket a padlás térben, akkor pattant egyet a hordó. Ilyenkor mejegyezte, 24 fok van mert pattant a hordó. Abból következtetett mindig, hogy hány fok van kint a kertben (az nagyjából egyszerre hül a házzal).


Egyébként én panelban lakom és a ház falai mindig pattognak késő éjszakáig ahogy csökken a hőmérséklete.

2011. okt. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!