Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Engem nagyon zavar, hogyha látom, hogy a Ló húzza a szekeret ami megvan pakolva égig érő fával vagy akármivel, vagy ha pl. húzassák az ekét vagy mit. Szerintem ez is ugyan olyan állatkínzás mint ha belerúgnék párat a kutyába.

A másik dolog ami még nem tetszik, az a disznóvágás. Még gyerekkoromban láttam pár, úgynevezett disznótort, és elszörnyedve néztem, ahogy szegény állatot az orránál fogva húzzák ki majd a nyakába mindenféle gátlás nélkül belevágják a kést és rögöve nézik ahogy elvérzik. Én azóta se eszek disznóhúst, sőt semmilyen húst sem.

Egy pillanatra képzeld magad szegény állat helyébe és utána írj kommentet.


2010. nov. 15. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
belegondoltam. az élet sz@r, de enni meg kell.
2010. nov. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Valamit csak kell enni...
2010. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval amit leírtál az nagyon rossz,meg állatkínzás.Ha így nézzük akkor igen.De kérdezlek én is.

-mit csinálsz ha a szobádban van egy pók,vagy légy,vagy bármi rovar? Feltételezem,hogy nem fogod meg őket és teszed ki épségben az udvarra,hanem eltaposod,leütöd.Na már ez is állatkínzás ha így nézzük.

- Mit csinálsz akkor amikor esik az eső és az utca tele van csigákkal,rovarokkal? Feltételezem,hogy veled is előfordult már,hogy akaratlanul eltapostál egy csigát,rovart.Na ez is állatkínzás valahol.

- eszel halat? Na akkor szerinted az nem állatkínzás,hogy kihalásszuk őket?De igen

- Hordasz olyan ruhát ami állati bőrből/szőrből készült? Na akkor ez is állatkínzás.

- lakozod a körmöd? Ha használsz körömlakot akkor jó ha tudod,hogy a legtöbb halpikkelyből készült NA de hogy kerül az illatszer gyártásba állati eredetű anyagok..Na ez is állatkínzás..

Kedves kérdező..Akárhogyan is nézed mindenki állatkínzó valahol..te is..

és bizony enni kell..Én imádom a rántott húst,a csirkepörköltet,és a halat is...Na bumm,levágják őket,de hiszen ezért is tartják őket az emberek..

Még valamit.Ma már a disznó vágás is gyorsabb,és "fájdalom mentesebb a disznónak)

2010. nov. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 komasa ***** válasza:

Az a helyzet, hogy vannak azok az állatok, amelyeket arra tenyésztenek, hogy az emberek megegyék őket. A disznó ilyen. Mostanában már van humánusabb módszer is a disznó leölésére, mint a régi nyakszúrás, ami tényleg kínok közötti halált jelentett az állatnak. Én sem vagyok egy vadállat, és nem lelem kedvem az állatok leölésében, sőt a disznóvágásokat sem szeretem. Nekem speciel nem volt olyan szörnyű élményem gyerekkoromban, amitől megutáltam volna a húst.

A lovak, amiket csak hajtanak és rogyásig pakolt kocsit húzatnak velük,az tényleg állatkínzás. Őket elő kéne venni és az állatot méltó körülmények közé elhelyezni.

2010. nov. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az,hogy eg igásló dolgozik nem állatkínzás mert erre lett tenyésztve ás úgy árzi magát jól.Ha annyira megvan pakolva egy szekér,hogy már roskadozik allatt za állat na az már kínzás.De amíg akkora súlyt kell csak elhúznia amit elbír és örömmel teszi addig minden rendben van.
2010. nov. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ez alapjában normális dolog. csak annyira elrugaszkodtak az emberek a természettől hogy nem látják át, Te is ezt eszed, attól hogy a boltban veszed meg a húst azt még ugyanúgy levágták. Vagy már azt se tudod, hogy a hamburger egykor élő boci volt?

Ha megkérdeznéd a lovat h mit választ: lesz belőle lókolbász, kicsapják a rétre és télen fagyoskodhat kaja nélkül, vagy dolgozik és cserébe kap enni és meleg istállóban pihenhet, az utsót választaná.

2010. nov. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért a szekérhúzás nem állatkínzás. A ló húzza, mert tudja hogy ez a dolga. Erőszakkal nagyon kevés lovat lehet rávenni arra, hogy húzzon egy szekeret, mivel ezt összepárosítja a büntetéssel = azért dolgozik, mert utána a paraszt bácsi aki az eke mögött sétál, megpaskolja a nyakát és aztmondja "jólvan, szellő" . Akkor már állatkínzás, ha az állat:

idős/beteg/sovány/sánta/túl nagy súlyt húz, stb.

Egy eke meg se kottyan egy rendesen betanított lónak.

Egyépként a disznóvágással egyetértek.

2010. nov. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lónak az nem baj ha húzza a szekeret,persze az ha beteg vagy nagy a súly stb. de most gondolj bele a ló bent áll (jobb esetben)az istállóban.meg sem mozdul egész nap.erre mondják azt hogy "megölné a vére" ezalatt azt értem hogy az rossz neki hogyha csak bent állna az istállóban.neki ez a dolga,erre lett tenyésztve:)Egyébként ha egy lónak szerető gazdija van akkor sohasem csinálna neki rosszat:)
2010. dec. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!