Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi van? (Állatorvost...

Ilyenkor mi van? (Állatorvost nem lehet elérni. ) Ki hogy oldaná meg?

Figyelt kérdés

Hétvége van, dél körül, gyanús, hogy az egyik macska milyen rég elvan a dobozban, arrébb tesszük és akkor sem jön elő. Kihúzuk a dobozból, nem tud megállni a lábán.

Net, megnézzük az ügyeletes állatorvost, be a kocsiba, odaérünk, zárva, telefonszám nincs kiírva, csak a rendelői, amit ugye nem vesz fel senki.

Oké telefonálok a gyereknek, hogy keressen másikat a neten, lényeg a lényeg össze-vissza autóztunk a városban, egy állatorvost sem találtunk nyitva, de még az összesnek a telefonja is ki volt kapcsolva, sőt még az is, ami éjjel-nappal hívható ügyeleti számként volt feltüntetve, az is ki volt kapcsolva. ilyenkor mi van?


Nekünk szerencsénk volt, mert egy ismerősünk aki bár nem orvos, de ért hozzájuk lekezelte (nagyon lázas volt) kapott tőle injekciókat, és jobban lett, míg hétköznap elvittük orvoshoz is, de akinek nincs ilyen ismerőse az mit csinálna? Egyáltalán ilyet, hogy egy megyeszékhelyen nem lehet orvost elérni? Hívtuk a vezetékeseket és mobilokat is, de vagy fel sem vették, vagy ki volt kapcsolva. Engem a non-stop hívható ügyeleti szám akasztott ki a legjobban, hogy még az is ki volt kapcsolva. Még jó, hogy nem baleset érte. Jártatok már így?


2010. nov. 17. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Hála istennek nem jártam még így, de, ki lennék akadva, ha egy állatorvos se lehetne elérhető a körzetemben.

De amúgy honnan volt injekciója annak az ismerősnek, ha nem állatorvos?

2010. nov. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Franc tudja, férjem ismeri szerencsére, nagyon macskás, állítólag valami tanfolyamok is vannak, hogy egyszerűbb dolgokat maguk megtudjanak csinálni. Én eddig csak fórumon találkoztam pl. ilyen komolyabban állatmentéssel foglalkozókkal, akik sok mindent maguk oldanak meg az állatokkal kapcsolatban, gondolom ők is spájzolnak átlagosabb dolgokból.


Egyik macskánk pl. gyomorbajos, mi tabletta formátumban spájzoljuk itthonra, amit a doki injekcióban ad be neki, mert én be sem tudnám adni, bár elméletben tudom, hogy kell, de akkor is inkább a tablettát adnám, mert akkor hiába fickándozik, nem kell féljek.

2010. nov. 17. 22:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Hála istennek nem. Mondjuk mi Bp-en lakunk és még villamossal sincs messze a lehet úti kisállatkórház ügyelete. de belegondolni is rossz, mi lett volna, ha emiatt hal meg esetleg a cica:(
2010. nov. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*lehel
2010. nov. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Addig hívogatnám őket, amíg felvennék, és számon kérném, hogy akkor ez most milyen ügyelet.
2010. nov. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerencsétek volt azzal az emberrel.Nállunk,(pedig város),nincs állatorvosi kiskorház,csak 25 km.re töllünk és az is olyan,hogy csak bejelentetteket fogad.Azok az állitólagos állatorvosok meg amik vannak itt,azokra egyikre sem biznám az állataimat:(
2010. nov. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát olyan ideges voltam én is! Hogy nem is egyet néztünk meg, telefonálgattunk is és egyszerűen nem sikerült. Nem is tudom mi lett volna, ha mondjuk még másfél-két napot lázasan van a szerencsétlen.


De itt már úgy is jártunk, hogy péntek késő délután a félig megnyomorodott macskával is be kellett kocsikázni a fél várost, mire fogadtak, mert az első helyen említett fú-de-jó-doki felvette ugyan, de közölte,hogy nincs rendelés, nem ér rá, és nem is tud mást se aki ráér. Ez itt ilyen jó hely... O.o

2010. nov. 17. 23:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én cicám nem volt ilyen szerencsés. Háromnapos hosszú hétvége alatt súlyosbodott az állapota - egyébként kezelés alatt állt, és gyógyulónak nyilvánították - és emiatt nov.1.-én én is csak este 6-ra tudtam állatorvost keríteni. Szegénykémet el kellett altatni:( Még így is szerencsének érzem, hogy egyáltalán segíteni tudtam rajta, mert a éjszaka egyedül halt volna meg hosszas szenvedések után. Mint kiderül, FIP-je volt.

Egyébként felháborítónak tartom, hogy ha teszemazt egy állatnak akad sürgős baja - pl elgázolják, akármi - akkor az állatorvosok nagy része nem hajlandó a füle botját sem mozdítani miatta. Értem én, hogy nekik is van hétvége és hasonlók, de ez nem fordul meg akkor a fejükben, mikor ezt a hivatást választják? Szerintem épeszű ember nem szokott hobbiból zaklatni egy dokit szabadidejében, csak ha tényleg olyasmiről van szó, ami nem várhat!

Nagy-nagy szerencsétek van az ismerősötökkel, én is örülnék ilyen kapcsolatoknak!:(

2010. nov. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Melyik város ez?

Én is futottam bele ilyenbe, de a lovammal.

Majdnem megdöglött, mire valaki méltóztatott megnézni 1 nap és 50 telefon után, jó pénzért...

2010. nov. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!