Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a világ legokosabb állata?

Mi a világ legokosabb állata?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy a kutya is nagyon okos mint tudjuk. De van nálla okosabb/értelmesebb állat is?
2010. nov. 19. 22:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy tudom,hogy a palackorrú delfin.
2010. nov. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
63%

Itt a válasz! :DDD

[link]

2010. nov. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

Elsőnek határozd meg mit értesz "okos" alatt, aztán beszélhetünk :)



A termeszek képesek pár miliméteres méretük ellenére 2-5 méter magas felhőkarcolót építeni. Emberként ehhez az arányhoz képest rengeteg km-t kéne építeni...


A darazsak ismerik a légkondicionálást, tudnak sárból olyan redőzött napfénytetőt építeni, ami hatékonyan hűti a fészküket.


A delfinek képesek koordináltan összedolgozni, hogy egybe tereljék a halakat, de sok bálnafajnál, sőt a cápáknál is megfigyelték.


Egy pingvin képes a saját fiókájának a hangját megkülönböztetni több tízezer közül.


Bizonyos madárfajok képesek botokat eszközként használni, hogy kiszedjék a bogarak odúiból a lárvákat.


Egy madár el tudja csalogatni a borzot a méhkashoz, mivel a borzot nem tudják megcsípni a vastag bundája miatt, és amíg az szétszedi a kast, addig a madár is befalatozik a lárvákból. Anélkül, hogy a másik állatot odacsábítaná, ez számára halálos akció volna.


Egy hal és egy vak rák képes olyan szimbiózisban élni, ahol a rák ás kettőjüknek üreget, míg a hal figyelmezteti a rákot a veszélyre, így mindketten biztonságba tudnak menekülni.



Szerintem ezek mind-mind az intelligencia jele. Sokszor két ember nem képes olyan együttműködésre, mint a "lélektelen" állatok. Még pedig, erősen kétlem, hogy intelligencia nélkül bármelyik képes lenne eme viselkedésminta kitalálására, és ez csak alig pár példa volt az állatvilág hihetetlen leleményességére. Hihetetlen önzőség, és szűklátókörűség kell ahhoz, hogy lélektelennek, vagy primitívnek nevezzünk bármit, ami nem ember...


De, visszatérve a kérdésre: számodra mi okos, kérdező? :)

2010. nov. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ezek tényleg nagyon érdekesek. De talán én sem tudom megfogalmazni hogy mit értek "okos" alatt. Talán azt ami nem ösztönből jön hanem értelemből/szeretetből tesznek.
2010. nov. 19. 23:12
 15/21 anonim ***** válasza:
63%
elefánt (:
2010. nov. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%

Ezeket annyira nem lehet meghatározni, mi ösztön, és mi nem :) Bár pl a termeszeket ebből a szempontból ki lehet lőni, hacsak nem figyelünk meg egy kolóniát, ami újítást csinál, mert akkor már értelem :)


De a majmok, madarak, delfinek viselkedése egyértelmű értelem, ugyanis azt már bebizonyították, hogy ezeket a viselkedés mintákat tanulják.

2010. nov. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
73%

A disznók: képesek félrevezetni a társukat, ha ételről van szó.

A polipok: szinte bármilyen labirintusból képesek kimászni.van alakváltó polip is amilyen olyan állatot utánoz, ami az életben maradáshoz szükséges.

Egyes papagájok, szinte bármilyen összetett feladatsort megtudnak oldani, és a varjúk és hollók is.

A patkányokkal nem véletlenül kísérleteznek, hiszen kimagaslóan intelligensek.

Az emberszabású majmok némelyike okosabb egy 3éves gyereknél, sőt.

a kutya, még legokosabb állatok között van,de egyre lejjebb fog csúszni minél több állat intelligenciáját vizsgálják.

2010. nov. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem Koko.


[link]

vagy keress rá google-n


Koko, egy gorillalány, akit megtanítottak a jelbeszédre.

A kérdésekre tud válaszolni, és értelmes gondolatokat tud megfogalmazni.


Kapott egy kiscicát, akit All Ball-nak nevezett, viszont a kiscica meghalt és amikor Koko gondozója megkérdezte tőle, hogy tudja mi lett a cicával Kokó azokkal a jelekkel válaszolt, hogy: elaludt.


Érdemes elolvasni róla pár cikket.

2010. dec. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Valamikor régen, a kilenvenes évek táján fölállítottak egy rangsort, ami a föld 10 legokosabb állatát foglalja össze:

1. delfin

2-3. gorilla, csimpánz

4. elefánt

5. oroszlánfóka

6. kutya

7. farkas

8. ló

9. patkány

10. holló


Ezt a listát nem én állítottam össze, és vannak dolgok, amivel nem értek egyet,:) például, hogy a holló a 10. helyre került. Az oroszlánfókáról annyi sokat nem hallottam, hogy olyan okos lenne, bár lehet, hogy csak nekem van kevés információm erről a fajról.

Mindegy, inkább megguglizom:)

2014. ápr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Elvileg az ember alig 10%-át használja ki az agyának, míg a delfinek a 20°%-át. A delfinek képesek olyan hanghullámokat küldeni, ami visszaverődik hozzá. Ez egy vele született dolog, míg az ember csak mesterségesen tudja ezt a hanghullámot előállítani úgy, hogy megállapítsa, honnan, miről és milyen távolról verődött vissza a hanghullám. Szóval szerintem a delfinek, bár vannak, akik a csimpánzokra esküdnek.
2014. nov. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!