Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért vannak sokan az ivartala...

Miért vannak sokan az ivartalanítás ellen, akik csak hobbiból tartanak állatot?

Figyelt kérdés
mindegy, milyen állat, kutya, macska, nyuszi, görény... stb.
2010. nov. 23. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. azért elleneztem kicsit az ivartalanítást, mert természetellenesnek tartottam, sajnáltam "elvenni" szegény cicáimtól ezt a lehetőséget, meg kitenni őket egy műtétnek.


Ennek ellenére ivartalanítva vannak, mert - főleg a lánycicák - nagyon szoktak szenvedni tüzeléskor, és mivel vegyes neműek, kiscicákat sem akarok (vagyis igen, de nem lehet). :)

2010. nov. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Én fogamzásgátlót veszek a lánycicámnak! :)
2010. nov. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
ez hazánkban még nem annyira elfogadott. kint amerikában az a furcsa, ha nincs ivartalanítva egy állat. szerintem jobb ivartalanítani, rengeteg bajtól óvjuk meg az állatot is.
2010. nov. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
14:38 - Ez így nem macerásabb, mint egy egyszeri műtét, ami esetleg a későbbi daganatos betegségek jó részétől is megóvja?
2010. nov. 23. 20:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém most lett ivartalanítva pár napja.. szeretem a kiscicákat, de nem tudok nekik megfelelő gazdit biztosítani, úgyhogy ez volt a legjobb megoldás.

14:38-as: Rengeteg helyen kutakodtam előtte és több állatorvost kifaggattam a fogamzásgátló injekcióról, de mindenki azt mondta, egyáltalán nem tudja ajánlani, mert többet árthat, mint használ. Nem tudom milyen módszert használsz a cicádnál, de ha ezt, akkor én kikérném még 1-2 doki véleményét..

2010. nov. 24. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Mert sokan emberként tekintenek az állatukra, és ugy gondolják, hogy juj ne fájjon szegénynek, és inkább kiteszik a kuka mellé a köyköket. Tudatlanok az emberek az ivartanítással kapcsolatban sajnos.
2010. nov. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Na erről van szó utolsó. Ha legalább b*sztam kiivartalanítani szegény állatomat akkor veszem a fáradtságot és vagy elajándékozom őket vagy megtartom őket. Ha egyiket se akarjuk akkor ivartalanítás. Jobb is az állatoknak.. nem kapnak el mindenféle betegséget, tovább élnek, és pl.: a kutyáknál nem fog lógni a szuka csöcse..és máris jobb képet mutat, mint az a szuka ami túl van 10-15 ellésen és undorító ahogy lóg neki... (=
2010. nov. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem macerás a fogamzásgátló! Havonta egyszer összetöröd és beleteszed a kajájába!
2010. nov. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
én azért idegenkedek az ivartalanítástól, mert láttam már ivartalanítás után megbetegedett kutyát, akinek a hormonzavartól csíkokban kihullott a szőre... nagyon csúnya látvány volt. nekem egy 1 éves mudim van, és épp ezért nem ivartalanítom. Vigyázni tudok rá, az eddigi kutyáim sem "léptek félre".
2010. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Igen, vannak állatok, akiknek az ivartalanítástól teljesen felborul a hormonális egyensúlyuk.

Ha tudsz rá vigyázni és megfelelően fegyelmezett,nincs is semmi baj.De mikor a tüzelő kutyádra naponta 6-8 fiúkutya rárepül, és a kutyafuttatón a felmenőidet hangosan emlegetik,el fogsz gondolkodni azon, hogy melyik éri meg jobban.

Igen, az ivartalanított állatoknál is vannak daganatos megbetegedések,mert ugyanazoknak a hatásoknak vannak kitéve,mint az emberek - étel, víz, levegő, stressz, stb.

Az ivartalanított állatnál jobban kell figyelni, hogy ne hízzon el, egyes betegségekre hajlamosabbak lesznek, de valamit valamiért. Te vállalsz felelősséget az állatért, az életéért és a gyerekei életéért is, ennek tudatában kell dönteni.

2010. dec. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!