Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Baromfitartók! Mit csinálok...

Baromfitartók! Mit csinálok rosszul? 11 tyúkom van, eddig úgy tojtak mint a világbajnok. Most egy hét óta sztrájkolnak, csak napi egy tojást adnak az eddigi 9-10 helyett.

Figyelt kérdés
Az asszonnyal vitatkozunk mert szerintem nem kellett volna levágnunk a"magkakast"Ő volt nagyon rajta,hogy vágjuk le,mert nem mert bemenni a baromfi udvarba,úgy félt tőle.Ami igaz,-igaz.Ha bement közéjük és hátat fordított "Ödönnek" az már rúgta is fenéken.De csak őt,engem soha.Mondom is a páromnak:Látod,látod!Gyászolnak a tyúkjaid,azért nem tojnak.Erre ő elmond engem mindennek ami csak vagyok!Melyikünknek van igaza?(egyébként kezdő állattartók vagyunk)A tanácsaitokat köszi előre is!
2010. nov. 30. 09:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy sztrájkolnának inkább befagy a seggük a hidegben.
2010. nov. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Télen a tyúkok nem tojnak úgy, mint nyáron.
2010. nov. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kakas hiánya miatt nem tojnak.

A tojástermelést befolyásolja az időjárás, napi napfényes órák száma, takarmány és még száz más.

És nem folyamatosan tojnak, hanem időnként pihennek a termelésben (nálad most).

2010. nov. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és vannak olyan fajták, amik télen egyáltalán nem ojnak.
2010. nov. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Fáznak, egy hét óta kva hideg van.
2010. nov. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A kakasnak semmi köze hozzá. Akkor nem lenne bolti tojás se. :) Úgy van, ahogy eddig mondták. Télen a tyúkok egyáltalán nem, vagy csak alig tojnak. Majd tavasszal újra kezdik.
2010. nov. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg meleg helyre beengedni őket!Nem fűtött,hanem zárt hely!Esetleg lehet nekik vitaminokat is adni.
2010. nov. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A kakasok nem befolyásolják a tojástermelést, a fénytartam viszont abszolút mértékben. Napi 15 óra megvilágítás az, ami felett folyamatosan tojnak a tyúkok. Ez alatt szépen lecsökken a tojástermelés, és tavasszal, ahogy emelkedik a megvilágítás, újra kezdik. Amit most lehet csinálni, hogy heti fél órával elkezded emelni a megvilágítást: OBI-ban, erre-arra lehet kapni kapcsolóórát (500-1000 Ft). Ehhez kell még egy 15 W-os energiatakarékos égő egy foglalatba, és belógatni az ólba. Ha most fejezték csak be, akkor lehet egyből 16 órára emelni (nálam reggel 5-től 8-ig, és este 16-tól 21-ig ég a lámpa). Az én tyúkjaim 450 napig folyamatosan termeltek, most hagytam nekik 52 nap vedlési időt, és újrakezdetem velük a bulit. Ha nagyon ködös az idő, vagy a hó miatt nem mennek ki a kifutóra, akkor egész nap éghet nekik az égő. Ami még olcsóbbá teszi az üzemeltetést, bár egyszeri beruházásnak nagyobb (kb. 2500-3000 Ft) egy LED-es izzó, ami 3 W-ot fogyaszt. Amikor bejön a hideg, az is hat egy kicsit a tojástermelés, de nem annyira mint a fény. Ha bejönnek a fagyok, akkor egy kis szotyit kell adni pluszban a tyúkoknak, így több energiájuk lesz a testhőre, nem a tojástermeléstől veszik el azt.
2010. dec. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszolóm!(Marci? Marcl?)Köszönöm a rendkívül!! hasznos tanácsaidat! Tőled most többet tanultam 2 perc alatt,mint mástól egy év alatt.Le előtted a kalappal,látni,hogy nem kispályás vagy!Még egy kérdésem lenne hozzád:Milyen fajtájú tyúkjaid vannak? Ezt csak azért kérdem,mert nekem nekem nagyon vegyes az "állományom"-11 tyúk,de ebben van mindenféle.Amit megfigyeltem.-amelyik minden nap tojt,az egy kistermetű vöröses kendermagos volt.Mikor ez megtojt,és hangosan tudatta a világgal,a többi csak szolidaritásból kotkodált.Szóval jövőre a dolgok mostani állása szerint,csak ilyen fajtájú tojókat tartok.Na meg egy kakast.Milyen baromfi udvar az,ahol nem szól reggel a kakas?Ahogy felénk mondják:-semminő!-Mégegyszer köszönöm a kimerítő,alapos,hasznos tanácsaid!!!!
2010. dec. 4. 15:39
 10/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm a dicséretet, de csak a "munkámat végzem". (Civilben a Kaposvári Egyetemen próbálom a hallagatóknak kiosztani az észt hasonló témakörökben.)Amúgy nekem is több fajta tyúkom van, nagyon tudom ajánlani a Zengő plymouthot háztájiba (kakas 4-5 kg, tyúk 3 körül, és tojnak is szépen) vagy, ha kifejezetten tojástermelésre kell, akkor egyéves(!) letojt hibrideket (TETRA, Harco, Bovans Nera). Ha van még kérdésed, akkor keress meg emilben (molnarmarcl@freemail.hu), vagy látogass el ide:

[link]

2010. dec. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!