Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen lófajtát válasszak?

Milyen lófajtát válasszak?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy saját lovat, de nem tudom, hogy milyen fajtát válasszak. Már utánanéztem különböző fajtáknak, de nem tudom eldönteni, melyik való nekem. 13 éves vagyok, úgy 152-154 cm magas. Hobbilovaglásra alkalmas lovat keresek, amit nem növök ki (remélhetőleg). Tudnátok segíteni?
2010. dec. 3. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi érdemi infót nem közöltél, mondjuk annyit tudok mondani, hogy arabot ne válassz, ez következik a kérdésedből, mert aki határozatlan, az nem szokta szeretni az ő erős jellemüket.
2010. dec. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én hucult választanék!

Nem tudom, milyen szempontjaid vannak: vérmérséklet, tartásra mennyire igényes, méret, stb.

De jó neked, hogy saját lovad lehet! :)

2010. dec. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is a huculra gondoltam, csak nem tudom pontosan, milyen körülmények között kell tartani. Valószínűleg bértartásban lesz. Köszi a tanácsokat!
2010. dec. 3. 09:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Én hím lovat választanék neked...
2010. dec. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát én is a huculra szavazok, mint fajta. De vannak nagyon jó nem fajtatiszta lovak is ebben a marmagasságban amit írtál. Érdemes nézegetni a lovasok.hu-t, én is onnan vettem a lovaimat. :-) Ajánlom, hogy ha kezdő vagy, hogy kancát, vagy heréltet nézzetek. Több lovat is nézzetek meg, próbáljátok ki, és ne szerelmesedj bele az elsőbe amelyiket meglátod :) Pár tipp, hogy mit nézz az adott lovon: mindenképpen próbáld ki a lovat! Nincs olyan, hogy a tulaj azt mondja, hogy bocs, esik az eső/hó, hideg van, ne hozzuk már ki, stb. Ha ilyet mond, lehet gyanakodni, hogy a lónak van valami hibája, betegsége, ami mozgás közben jön ki rajta (pl. kehesség, amit egy álló lónál nem lehet megállapítani), vagy esetleg valami rossz szokása, (amit az istállóban pl nem mutat, mert a gazdája már annyiszor megverte érte, hogy a ló feszülten áll az állásában) stb. Ha már a vásárlásnál tartotok, ajánlom neked, hogy olyan személlyel menj el, aki tudja, hogy mit kell nézni egy lovon, mert gondolom te ezekkel még nem vagy tisztában. De ha igen, akkor ügyes vagy:)


Nekem haflingim van, meg mellete 2 nóniusz, meg egy arab. :) A haflingit 12 évesen kaptam, akkor 3 éves volt :) Most 21 éves vagyok, és még mindig nem nőttem ki :) Esetleg még haflingi? Nagyon jó kis lovak, ridegtartást is nagyon jól tűrik, valamint nyugodt vérmérsékletűek :) Kitűnő túralovak, és egyszerűen gyönyörűek!

2010. dec. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Viziló, hintaló.
2010. dec. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Még annyit hozzáfűznék a haflingihez, hogy sok a lábhibás, tehát ha ilyet néztek, mindenképpen ki kell próbálni, a lábait át kell nézni. De ez amúgy is érvényes minden lóra. :)

2010. dec. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én valami közepes termetű lovat vennék pl kisbérit, mert most lehet, hogy 150 cm körül vagy de én is ilyen idős koromban nőttem vagy jó 10 cm-t. Szóval a magasabb lovak közt is nézelődnék.

A 10:06os jól leírta a lóvásárlással kapcsolatos dolgokat. Ha nem is tisztavérű a ló, a lényeg, hogy legyen lóútlevele, sütése ami alapján lekérhetőek az adatai, illetve hogy az oltásai vezetve legyenek.


Tartásnál, ha bértartásban van akkor kell fizetni a havi tartásdíjat + a felmerülő költségek: állatorvos, kovács. A lovad kajája van benne, illetve a karámozás. Jobb helyeken mindenkinek van saját zárható szekrénye, ahova a pucoló szerszámokat, nyerget, kantárt.stb-t teheted. A lényeg az, hogy legyen meg a saját cuccod, és zárható dobozban tartsd így elkerülhető az eltűnt kefék és egyebek esete.

Kiválasztásnál jól nézd meg az esélyes lovikat, milyen állapotban vannak a lovak, pálya és legelő minősége, illetve a te komfortodat szolgáló helyiségek pl öltöző, melegedő. Na meg az árát is nézd a helynek, vidéken az átlag ár 30-40 ezer/hó, Pest környékén 30-70 ezer/hó.

2010. dec. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)
2010. dec. 3. 11:37
 10/10 anonim ***** válasza:

www.lovasok.hu/eladolovak


itt nézz korul

2010. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!