Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az angol telivér milyen...

Az angol telivér milyen sportágakra jó? :$

Figyelt kérdés
tudom elég gáz,hogy ilyet nem tudok,de nem értek a lovakhoz...azt most hagyjuk,hogy mire kell. annyit tudok,hogy általában galoppra szokták őket "használni" de más sportba is taníthatók? pl.: küllem,díjlovaglás,stb..
2010. dec. 9. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, hobbi szinten használható, Komoly verseny szinten nincs esélye, persze ez nyilván az adott lótól is függ.
2010. dec. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz!

Pl.a military sportban az olimpiákon és nagy nemzetközi versenyeken is a lovak nagy része telivér.

Sok egyed eredményes díjugratásban is.

2010. dec. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Díjugratásban, militaryban alkalmazható egy bizonyos szintig, utána már nem sok esélye van, illetve jó lovas alatt hobbylónak is jó.
2010. dec. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a "bizonyos szint"világszínvonalig juthat.A Lovas Világjátékokon militaryban szereplő lovak,és a legutóbbi Olimpián szereplők kb.70%-a angol telivér.
2010. dec. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Az angol telivér a tipikus military (cross country)ló, mert nagyon nagy a kitartása, olimpián ebben a versenyszámban szinte nem is látsz más fajtát, az se igaz hogy díjugratásban csak alacsony szinten (az én angol telivérem 145cm-es pályán simán közlekedett), bár ebben a versenyszámban a német és holland sportlovak a legjobbak.

Díjlovaglásra nem igazán alkalmas, a külleme miatt, de pl a cross county 1. napján ez kötelező, és egész szépen meg tudnak mozdulni (szerintem bármelyik angol telivér L szintig könnyen kiképezhető). A kedvenc lófajtám, imádom, hogy olyan menős, benne van a sebesség.


Egy angol telivér tulajdonos

2010. dec. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
Az igazi vérbeli angol telivéreket általában csak galoppra használják, a millitaryba inkább csak részben telivéreket alkalmaznak( telivé félvér). És nem telivér, hanem a gidrán a nagy magyar csoda millitary ló. Én telivért soha senkinek nem ajánlok, elmebeteg túltenyésztett lovaknak tartom őket.
2010. dec. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Ja,azért használják őket a lovasiskolák 95%-ában béna bérlovasok alá,mert idegbetegek :)

Végigjártam Magyarország lovardáit,és nagy részükben legalább 1 telivér mindig volt osztálylovaglásra vagy túrára.

És igen,a pályáról lekerült tisztavérű angol telivérek sikeresek a militaryban,nézd meg pl.a Tuska család telivéreit vagy épp Mayenne nevű pejt,akit konkrétan én is láttam a galoppon versenyezni.

Több évig foglalkoztam hivatásszeren telivérekkel,és állíthatom,hogy semmivel sem rosszabbak a többi lófajtánál,sőt!

Kezelhetőséggel sincs probléma,olyan "lovasok"szoktak panaszkodni rájuk,akik tudás nélkül vesznek telivért,és hetente egyszer ülnek rá.

2010. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
A magyar "lovasiskolákba"" azért vesznek telivért vagy valami lószerű korcsot, mert olcsó. De az igazi telivér, nagyon gyenge idegzetű.
2010. dec. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :D
2010. dec. 22. 13:20
 10/11 BlaaBea válasza:
100%
"A díjugratás jelenlegi világrekordja 247 cm, amit egy Hauso nevű angol telivér állított fel 1949-ben. A nem hivatalos világrekord 248,4892 cm, amit 1902-ben Dick Donelli ugrott meg Heatherbloom nevű telivérjével. " igen szerintem sem túl jó díjugratásban...:")
2012. jan. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!