Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni az ilyen...

Mit lehet tenni az ilyen utcán lévő állatokkal? Előbb láttam egy szem nélküli macskát, és nagyon rosszul érzem magam amiért otthagytam.

Figyelt kérdés

Előbb értem haza. Amíg hazafele jöttem, láttam egy macskát egy háznak nekidőlve feküdni. Amikor közelebb mentem nyávogni kezdett. Lassan leguggoltam és megsimogattam, és felnézett rám és nem volt meg egyik szeme sem :( Simogattam egy ideig, aztán felállt és elkezdte "csóválni a farkát" (vagy hogy mondjam... szóval amit a cicák csinálnak amikor simogatják őket). Haza akartam hozni, hagy csináljak vele valamit, de amikor fel akartam emelni, belémkarmolt. Végülis ott álldogáltam egy ideig az út másik oldalán, és mindenki keresztül nézett rajta, továbbment. Hazajöttem, mert nemsokára mennem kell előadásra vissza a suliba, de nagyon nagyon rosszul érzem magam amiért ott hagytam... annyira hogy most is sírok miatta...


Tehát ha legközelebb ilyen sebesült állatot látok, mit csináljak? Hívhatok valami állatmenhelyet? Vagy mit kell?


Köszi. 14/L


2010. dec. 20. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Vidd haza. Istenigazából állatmenhelyen sincs neki hely, szóval az nem megoldás, hogy átpasszolod nekik a problémát.
2010. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vidd el az állatmenhelyre. Az idegen macskák általában karmolnak, főleg, ha sebesültek. Fogd meg őket máskor kesztyűben.
2010. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Haza nem tudom vinni, így is van 2 kutyánk és 1 cicánk. Na, meg úgy fel sem tudnám nevelni, hogy nincs szeme... ezt most nem szívtelenségből mondom, de szem nélkül nem is lenne teljes az élete, és hogy inkább el kéne altatni, nem? Ami nem fáj neki és nem szenved...


De az állatmenhely jó ötletnek tűnik. Csak pl. apum előbb kérdezte, mi baj, és elmeséltem neki, és azt mondta, ezért nem kell sírni, meg ő tuti kiakadna ha hazahoznám és szólnék neki hogy vigyen el kocsival (mert nincs közelben állatmenhely)... Az meg, hogy elmennek a sebesült cica mellett, pofátlanság. Olyan kegyetlenek az emberek.

2010. dec. 20. 14:16
 4/4 kisnita ***** válasza:
100%

Sajnálom :(

Az a baj, hogy olyan túl sokat nem tudsz tenni érte. Persze hazaviheted, rendbe teheted, elviheted orvoshoz és megtarthatod vagy kereshetsz neki új gazdit. De sajnos neked is végesek a "kereteid" ezért minden utcán kóborló esetleg sérült álltatot nem fogadhatsz be! A legjobb amit ilyen esetben tenni lehet, hogy felveszed a kapcsolatot valamelyik állatmentő szervezettel vagy elviszed egy menhelyre, de sajnos ez sem biztos megoldás mert a menhelyek gyakran nem tudják fogadni a bevitt állatokat a létszám miatt. Nekik is van egy "keretük" csak példaként írom, hogy lásd mire gondolok. Ha nekik 100 férőhelyük van és 100 állatról tudnak gondoskodni akkor ha beviszed a 101.-ket nekik el kell altatni a 100-ból egy állatot, hogy az újnak legyen helye.

Így sajnos nem tudunk minden állaton segíteni. Nem is itt kellene keresni a megoldást... Magyarországon 3x több kóbor állat él mint olyan ember aki alkalmas állattartásra ezért a hiába van meg a szándék benned vagy bennem nem tudunk segíteni minden állaton. A szaporodásukat kellene meggátolni és a jövőben nem lenne ilyen probléma.

2010. dec. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!