Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Meg tudná nekem mondani...

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy mennyibe kerül egy ló eltartása? (tl)

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a ló eltartása mennyibe kerül?? Ha nem bértartásba van, hanem nálam meg így mindent táplálékkal együtt, a körmölés az esetleges oltások ilyenekre lennék kíváncsi... Lóvásárlást tervezek kínáncsi lennék mennyibe kerülne ez nekem havonta... előre is köszönöm.
2010. dec. 25. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az oldalon,a fórumon kérdezd meg,sokan tartanak otthon lovat a fórumtársak közül.

Még azt is megtudhatod,hogy a közeledben hol tudsz takarmányt szerezni elfogadható áron.

2010. dec. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előre megsúgom, hogy nem havi kiadásod lesz, hanem egyszerre több mondjuk félévente.

Ha durván számolom akkor nekünk havi 20-25 ezerre jön ki a lóállat. Az egyszerre sokat úgyértem, hogy a szénát, szalmát érdemes nyáron megvenni az egész ősz-télre valót, illetve zabot is aratás idején célszerű beszerezni, mert télen felmennek a takarmányárak. Az orvos meg a kovács emberre válogatja, van olyan doki, aki csak a kiszállásért elkér 5000-et és rá se nézett a lóra. Kovács is mindig változó, hogy új vasat rak fel, vagy visszaüti a régit, esetleg nem kell patkó csak körmölés, és ott is van általában kiszállási díj.

2010. dec. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az elötem szólónak nemtudom miylen lova van de jó nagy lehet,. mert az enyém ha elosztom, akor körülbelül havonta 7000 Ft-ra jön ki. Mi 3-4 hónapra vezsünk szénát. A nagy körbála ára 4500-5000 Ft körül van. A pucolóeszközöket egyszer vezsed meg és szeirtnem 5000-8000 Ft-nál többet nem kell rá költened. A felszereése a pacinak a ynereg uyge meg a kantár az van olcsón.. 20000 Ft ért már találsz nyerget oké h nem oylan jó mindőségű de kibír annyi időt aeddig nem lesz pénzed egy jobbra. kantár már a nagy lovasban van 3000 Ft-ért is. Egy izzasztó spec 2-3000 Ftból kijön de te is varrhatsz neki. Télen sokan tesznek a lovaikra takarót, ezt te szintén megvarrhatod. Negyed éente féreghajtá ez 5000 Ft. Van egy pár kötelező oltás ez darabja oylan 3000-4000 Ft de ezeket csak évente ill félévente kell beadni a pacinak. A patkolás körmölés pedig már van 5000 ért de van 25.000 ért is. Nekem 11.0000 Ftért csinálnak egy kisbérit és egy shetlandit. -8 hetente kell patkolni, ill körmölni a lovakat. Zabot van ai nem ad a lovának de uyge ezt is egy jó időre megvezsed eőre akkor azzal ias jól jársz.. 3000Ft ért is van már zab, de van 7500Ft ért is demeg kell, hogy mondjam h különbség is van köztük. Kukoricát télen szoktaka dni a lovaknak azt is be lehet szerezni viszonylag olcsón, de én úgy vagyok vele hogy egy mai hobbiló ne egyen kukoricát mert baja lehet tőle. Korpát én minden zab adaghoz adok egy fél fándlival, egy zsák korpa kb. 2000 Ft. Ugye ezekhez még jön a ló ára amit te választasz ki, és uyge az istálló vagy box vagy akármi amit építesz neki otthonra. Ha nem angolban, hanem westernebn lovagolsz akkor ezek az összegek sokkal nagyobbak lesznek.:) Sok szerencsét a apcihoz.:)
2010. dec. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!